Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Büyükçekmece Etkinlik Orta 1

Büyükçekmece Belediyesi`nden Okullarda Çevre Bilinci Eğitimi

Büyükçekmece Belediyesi`nce okullarda başlatılan `Geri Dönüşüm Gelecektir` projesi ile öğrencilere çevre bilincini aşılamaya yönelik eğitimler veriliyor.

Büyükçekmece Belediyesi`nden Okullarda Çevre Bilinci Eğitimi

Büyükçekmece Belediyesi`nce okullarda başlatılan "Geri Dönüşüm Gelecektir" projesi ile öğrencilere çevre bilincini aşılamaya yönelik etiğimler veriliyor. Büyükçekmece Belediyesi liselerde başlattığı eğitimle yarının mimarı olacak gençlerimize çevre kirliliği, ormanların yok olması, su kaynaklarının tükenmesi gibi başlıca çevre sorunlarının önüne geçme konusunda bilgi veriyor. 

Büyükçekmece`de bulunan 6 okulda "Geri Dönüşüm Gelecektir" projesi kapsamında seminerler düzenleyen Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü periyodik olarak her hafta okullarda bu seminerleri tekrarlayacak.Öğrencilere yönelik olarak yapılan sunumlarda ambalaj atığı (kâğıt, karton, cam, metal, plastik), bitkisel atık yağlar ve atık piller, elektronik atıklarla ilgili olarak bilinçlendirme eğitimi verildi. Belediye personeli çevre mühendislerinin verdiği seminerlerde evsel yağ atıklarının musluğa dökmeyerek, pet şişelerin ve cam atıkların uygun çöp kutularına atılarak bile binlerce ağaç ve tonlarca suyun kurtarılabileceğinin, kötü geleceğin çok basit duyarlılıklarla önüne geçilebileceğinin altı çiziliyor.

Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü`nün başlatmış olduğu "Geri Dönüşüm Gelecektir" projesinin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve çevre adına önemli işlere imza attığını söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak böylesine önemli çevre projelerine destek vermek zorundayız. Bu konuda geleceğimiz olan çocuklarımızı daha da bilinçlendirerek eğitmeliyiz" dedi.?

Büyükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Büyükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Büyükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.