Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 1

Dünyanın Sosyal Medya Temalı İlk Oyunu Sahnede

Dünyanın profesyonel anlamda sosyal medya temalı ilk yetişkin tiyatro oyunu `Twitter Fenomeni Romeo Instagirl Juilet`, Küçükçekmece`de sanatseverlerle buluştu...

Dünyanın Sosyal Medya Temalı İlk Oyunu Sahnede

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) bünyesinde, sosyal medya bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan "Twitter Fenomeni Romeo İnstagirl Juilet" adlı tiyatro oyunu, Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi`nde ilk kez izleyiciyle buluştu.

Dünyanın profesyonel anlamda sosyal medya temalı ilk yetişkin tiyatro oyunu olma özelliğine sahip "Twitter Fenomeni Romeo İnstagirl Juliet" isimli oyuna, tiyatro severler büyük ilgi gösterdi.

"GÜLDÜRÜRKEN DÜŞÜNDÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Oyunun yönetmeni Halil İbrahim Kaplan, "Oyunda sosyal medyanın hem faydalarından hem zararlarından bahsediyoruz ve sosyal medyayı kararında kullanmaya yönelik mesajlar veriyoruz. Sosyal medyayla ilgili mesajlar seminerlerle de verilebilir ama sıkıcı olabilir. Biz, tiyatroyla daha kalıcı olabileceğine inanıyoruz. Güldürürken düşündürmeyi hedefliyoruz. Biz iddialıyız ama takdir seyircinin" diye konuştu.

SOSYAL MEDYA BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKİLİYOR

Oyunda, Romeo Twitter fenomeni, Juliet ise sosyal medyaya sonradan merak salmış İnstagram kullanıcısı olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Sosyal medyaya mizahi bir dille yer verilen oyunda, sosyal medya bağımlılığına dikkat çekiliyor.

100 dakikalık oyunda, birbirinden başarılı oyuncular; Tolga Canbeyli, Sıla Kılıçkaya, Hakan Bahadır Polat, Kenan Etisgen, Kerem Büyüktaş, Onur Alagöz, Sena Kahraman, Serap Agalar rol aldı.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.