Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Maltepe Etkinlik Orta 1

Duo Anatolia, Maltepeli Klasik Müzikseverlerle Buluştu

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı`nda eğitmenlik görevlerine devam eden piyanist Prof.Dr. Serla Balkarlı ile çellist Melih Kara`dan oluşan Duo Anatolia , Maltepe Belediyesi Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi`nde sahne aldı...

Duo Anatolia, Maltepeli Klasik Müzikseverlerle Buluştu

Yurt içinde ve yurt dışında Türkiye`yi başarıyla temsil eden birçok projede yer alan müzisyenler, Maltepeli klasik müzikseverler ile biraraya geldi. Konserin açılışında bir konuşma yapan Serla Balkarlı, müzikal calışmalarında üçlü olarak sahne aldıkları, Antalya Devlet Opera ve Balesi`nin başkemancısı ve Borusan Filarmoni Orkestrası Üyesi Zeynep İşık`ı geçtiğimiz Şubat ayında amansız bir hastalıktan kaybettiklerini belirterek, bu acı kayıplarının ardından ilk kez sahne aldıklarını söyledi.

İLK ESER ZEYNEP IŞIK ANISINA SESLENDİRİLDİ

Balkarlı ve Kara, Fransız besteci Camille Saint Saens`den, İngiliz çellist Julian Lloyd Webber`in düzenlemesini yaptığı The Swan Allegro Appassionate`yi Zeynep Işık anısına seslendirdi. İkili konsere Gabriel Faure, Johann Sebastian Bach, Max Christian Friedrich Bruch`dan, düzenlemelerini Julian Lloyd Webber`in yaptığı eserlerle devam etti. İkilinin konseri ünlü Azeri besteci Fikret Amirov ve Türkiye Cumhuriyeti`nin ilk dönem bestecilerinden Ahmet Adnan Saygun`un eserleriyle sona erdi. Balkarlı ve Kara, sahne performanslarıyla klasik müzikseverlere Maltepe`de unutulmaz bir akşam yaşattı.

Maltepe Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Maltepe Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Maltepe Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.