Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 1

Girişimciliğin Yolunu Küçükçekmece Aydınlatıyor

Küçükçekmece Belediyesi tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı İSTKA`nın Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında kurulan `Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi` 27 Aralık Çarşamba günü girişimcilere kapılarını aralıyor.

Girişimciliğin Yolunu Küçükçekmece Aydınlatıyor

Küçükçekmece Belediyesi tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)`nın Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında kurulan `Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi` 27 Aralık Çarşamba günü girişimcilere kapılarını aralıyor.

20 girişimciye açık ofis imkânı sunacak olan KÜGİM; fiziki mekân olarak hizmete sunduğu laboratuvar, toplantı salonları, derslikler, kütüphane ve dinlenme odası ile konforlu çalışma ortamı sunarak, yararlanıcılarını pek çok yenilikçi hizmetle buluşturacak. KÜGİM`de aynı zamanda KOSGEB sertifikalı girişimcilik eğitimleri alacak olan Küçükçekmeceliler iş hayatında daha emin adımlarla kendilerini geliştirebilecek.

KÜGİM, Küçükçekmece`deki gençleri Android Mobil Programlama Eğitimi, IOS Mobil Programlama Eğitimi, Web Tasarımı Eğitimi gibi yeni teknolojilerle eğiterek iş gücüne kazandırmayı hedeflerken, genç girişimcilerin çalışma hayatına katkı sağlayacak bir merkez olarak iş geliştirme koçluğu ve mentorluk desteği ile Küçükçekmecelilere hizmet verecek.

Proje kapsamında Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (KUGİM) Ekim 2017 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlamış olup eğitimlere yaklaşık 1000 kişi başvuruda bulunmuştur. Bugüne kadar 85 kişiye IOS, Android Uygulama Geliştirme ve Web tasarım eğitimleri verilirken, 206 kişiye ise KOSGEB sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmiştir.  Projede eğitimlerde başarılı olarak kendi şirketini kurmak isteyen girişimci adaylarına kurdukları işi geliştirmeleri için açık ofiste çalışma imkânı sunulmaktadır.

Proje bütçesi toplam 831.210,00 TL`dir. Merkez Küçükçekmece Belediyesi tarafından tahsis edilirken,  merkezin tefrişatı proje bütçesinden karşılanmıştır.

Ayrıca Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile oluşturulan proje kapsamında 13 Suriyeli mülteciye KOSGEB Sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik eğitimi verilmiştir.  Bununla birlikte 15 Suriyeli mülteciye de CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri eğitimi almıştır.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.