Advert
Advert

Cazın En İyisi Soysal'dan Muhteşem Performans

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Caz Festivali’nde bu kez sahne sırası geçtiğimiz Mayıs ayında Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde yılın “En İyi Caz Sanatçısı” ödülüne layık görülen Şirin Soysal da idi.

Cazın En İyisi Soysal'dan Muhteşem Performans
Cazın En İyisi Soysal'dan Muhteşem Performans Aktif Belediye

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Caz Festivali’nde bu kez sahne sırası geçtiğimiz Mayıs ayında Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde yılın “En İyi Caz Sanatçısı” ödülüne layık görülen Şirin Soysal da idi. “Yaz Bitti Caz Başlıyor” sloganıyla Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserler 30 Eylül Pazar akşamına kadar müzikseverlerle buluşacak.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Caz Festivali’nde deyim yerindeyse tam bir müzik ziyafeti yaşandı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserlerin ikinci gününde, geçtiğimiz Mayıs ayında Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde yılın “En İyi Caz Sanatçısı” ödülüne layık görülen Şirin Soysal sahne aldı. Aynı zamanda Washington D.C.’de Ahmet Ertegün Caz Serisi’nde sahne alan ilk Türk sanatçı ünvanına sahip olan Soysal, Edith Piaf, Kurt Weill&B.Brecht şarkıları ve kendi bestelerini cazseverlerle buluşturdu.  

Duygu dolu bir Eylül akşamı yaşandı

30 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek konserler dizisinde Soysal’a; gitarda Eylül Biçer, piyanoda Barış Büyükyıldırım, kontrbasta Baran Say ve davulda Erdem Göymen eşlik etti. 3 albümden toplam 14 eserin seslendirildiği gecede; Yabancıyım, Daha Yaşamam Lazım, Bir Şeyler Var ve Uzadı Yol şarkıları salonu dolduran müzikseverlere duygu dolu bir Eylül akşamı yaşattı.

Beylikdüzü farkını ortaya koydu

Gecenin sonunda sanatçıya çiçek ve plaket takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, “Bu gece burada yine bir Beylikdüzü farkını yaşıyoruz. Ancak Beylikdüzü sadece caz ile değil müziğin ve sanatın her türüyle kendisini kanıtlayan bir ilçe oldu.” şeklinde konuştu.

beylikdüzü etkinlikler beylikdüzü caz konserleri soysaldan muhteşem performans soysal caz konseri en iyi caz sanatçısı yaşam vadisi etkinlikleri şirin soysal konserleri aktif belediye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu