Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 30-09-2018 09:18   Güncelleme : 30-09-2018 09:18

Beykozlular Boğaz Turunda Buluşuyor

Beykoz Belediyesi sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçe sakinlerini Boğaz Turu'nda ağırlıyor.

Beykozlular Boğaz Turunda Buluşuyor

Beykoz Belediyesi sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçe sakinlerini  Boğaz Turu'nda ağırlıyor.

Beykoz Belediyesi,  eğitim, sağlık,  temizlik, ulaşım, spor gibi çeşitli hizmetlerin yanında sosyo kültürel anlamda da ilçe sakinlerine desteğini  sürdürerek ilçe sakinlerinin motivasyon ve dayanışmasına katkı sunacak Boğaz Turu düzenliyor.

Ücretsiz olarak, kadınlara, gençlere, öğrencilere, öğretmenlere, toplumun dezavantajlı kesimi ve engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen Boğaz Turları ilgiyle karşılanıyor.

Beykoz sahilinde kendilerini bekleyen teknelere binen vatandaşlara nostaljik olarak çay ve simit ikramı yapılıyor.  Boğazın serin sularını ve eşsiz doğal güzelliklerini seyreden vatandaşlar, şehrin kültürü ve tarihini öğrenme fırsatı buluyor.

İlçe sakinleri organizasyondan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin: "Doğal Güzelliklerimizi Tanıtıyor, Komşuluğa Zemin Hazırlıyoruz"   

İlki Beykozlu hanımlara yönelik düzenlenen Boğaz Turu'nda konuşan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, "Beykoz'da yaşayıp da, çeşitli nedenlerle Boğaz'dan yeterince istifade edemeyen insanlarımız var.  Aynı mahallede olmalarına rağmen birbirlerini tanımayan, evden çıkamayan komşular burada tanışıyor. Sosyal sorumluluk gereği ücretsiz sürdürdüğümüz bu hizmet doğal güzelliklerimizin tanıtılmasının yanı sıra sosyal ilişkilere zemin oluşturmasıyla da önemli." dedi.

Beykoz Belediyesi'nin Boğaz Turları sonbahar süresince devam edecek