Sosyal Projeler
Giriş Tarihi : 11-12-2018 14:54   Güncelleme : 11-12-2018 14:54

Avcılar'da Haklarını Bilen Bilinçli Kadınlar

Türkiye’nin ilk ilçe Kadın Aile Müdürlüğü’nü kuran Avcılar Belediyesi, Sosyal Belediyecilik ve Kadın Dostu Belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye devam ediyor.

Avcılar'da Haklarını Bilen Bilinçli Kadınlar

Türkiye’nin ilk ilçe Kadın Aile Müdürlüğü’nü kuran Avcılar Belediyesi, Sosyal Belediyecilik ve Kadın Dostu Belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye devam ediyor. Güçlü ve bilinçli kadınlar güçlü toplumlar yaratır ilkesiyle ile hizmetlerine devam eden Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ‘Kadının İnsan hakları Eğitimi’ çalışması yapıldı.

Avcılar Belediyesi Gülsevin Buket Değirmenci Kadın Aile Müdürlüğünde devam eden eğitimler Avcılarlı Kadınlara umut oluyor.  Alanında uzman personel tarafından verilen eğitimde kadınları, kadının insan hakları ve bu haklarla ile ilgili ulusal ve evrensel yasalar konusunda bilgilendirmek, kadınların eşit vatandaşlar olarak haklarından haberdar olmalarını sağlamak ve kadın hakları konusunda gelişen tabanda birliği ve beraberliği sağlamak amacıyla yapılıyor. Bire bir ve interaktif eğitim metotlarını kullanan eğitmenler kadınların yoğun ilgisinden memnun olduğunu söyledi. Sosyolog İslim Arslan : ‘’Burada bir aile gibiyiz, hem birlikte haklarımızı öğreniyoruz hem de kadınlarımıza sosyal ve psikolojik olarak destek sağlıyoruz.’’ dedi.

GÜÇLÜ KADINLAR, GÜÇLÜ TOPLUMLAR YARATIR

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de bu konuyla ilgili olarak; “Türkiye’de ilk olarak Kadın Aile Müdürlüğümüzü 2014 yılında faaliyete geçirdik. Burada kadınlarımızın cinsiyet eşitliği temellerinde sosyal hayata katılmaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına yönelik projeler geliştirerek, kadını mevcut edilgen durumdan etken pozisyona geçmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Daha çok kadınımızı bilinçlendirmemiz gerekiyor. Çünkü güçlü kadınlar, güçlü toplumlar yaratır.’’ ifadelerini kullandı.