Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 13-12-2018 21:48   Güncelleme : 13-12-2018 21:48

Avcılar Belediyesi Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu

Aralık Ayının gelmesiyle birlikte emek dünyasının gözü asgari ücret tespit komisyonuna çevrildi. Komisyon görüşmeleri devam ederken Avcılar Belediyesi bir kez daha farkını ortaya koydu. Avcılar belediyesi, komisyon görüşmeleri, asgari ücret, toplumcu belediye, asgari ücret ne kadar, avcılar haberler, avcılar yerel seçim başlıkları bu haberde.

Avcılar Belediyesi Bir Kez Daha Farkını Ortaya Koydu

Aralık Ayının gelmesiyle birlikte emek dünyasının gözü asgari ücret tespit komisyonuna çevrildi. Komisyon görüşmeleri devam ederken Avcılar Belediyesi bir kez daha farkını ortaya koydu.

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı incelemeye göre Avcılar Belediyesi’nde en düşük asgari ücret net 2 bin 201,72 TL olarak verildiği öğrenildi. Avcılar Belediyesi’nin kendi bünyesinde bulunan Bathonea Yapı A.Ş’den edinilen bilgiye göre şirkette bin 169 kişi çalışıyor. 235 Kadın çalışanı olan şirkette en düşük asgari ücret net 2 bin 201,72 TL olduğu müfettiş raporları ile onaylandı.

TBMM 2019 yılı Bütçe görüşmelerinde Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeleri’nde, asgari ücreti net 2 bin 201,72 TL olacağı müjdesini vermişti. Sosyal Demokrat ilkelerle yönetilen Avcılar Belediyesi Ekim Ayı’ndan itibaren zaten bu ücret tarifesini uyguladığı ortaya çıktı.

Avcılar’da Toplumcu Belediyecilik.

Avcılar Belediyesi, çalışanların sosyal ve hukuksal olarak her zaman yanında olması bakımında da İstanbul’da ki nadir belediyeler arasında yer alıyor. Küresel krizin olumsuz etkilerine rağmen Avcılar halkına çalışanları ile birlikte hizmet ediyor. Kent ekonomisinin rant ağırlıklı dönüşümüne karşı, üretimi ve istihdamı teşvik eden politikaları uygulamayı öncelikli görüyor. Avcılar için kaynak yaratıcı ve kaynakları kamusal sorumlulukla kullanması bakımında dikkat çekici özelliği bulunuyor.  

Biz Büyük Bir Aileyiz.

Başkan Toprak : ‘’Çalışanlarımızla birlikte biz büyük bir aileyiz. Son dönemlerde ülkemizde oluşan ekonomik sorunlara karşı personelimize Ekim ayından itibaren Belediyemizde net 2 bin 201,72 TL en düşük asgari ücret verilmesini kararlaştırdım. Halkçı ilkelere sahip bir belediyeyiz. Belediyemizin imkânları çerçevesinde, tüm çalışanlarımızın yanında olacağız. ’’ ifadelerini kullandı.