Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 19-12-2018 18:14   Güncelleme : 19-12-2018 18:14

Avcılar Olası Afete Karşı Hazır

Olası afetlere karşı aldığı önlemlerle adından sıkça söz ettiren Avcılar Belediyesi Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Avcılar Olası Afete Karşı Hazır

Olası afetlere karşı aldığı önlemlerle adından sıkça söz ettiren  Avcılar Belediyesi Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Spor faaliyetlerinde binlerce spor severe ev sahipliği yapan Spor İşleri Müdürlüğü personelinin katıldığı tatbikatta, yangın anında yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.

Avcılar Belediyesi Personeline Yangın Eğitimi.

Avcılar Belediyesi olası yangınlara karşı alınan tedbirleri güçlendirmek amacıyla tatbikat yaptı. Tatbikatın adresi ise Firuzköy Mahallesi’nde bulunan Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksiydi. Spor faaliyetlerinde 6 bin kişiye ev sahipliği yapan ve her gün binlerce vatandaşa hizmet veren Avcılar Belediyesi Spor İşleri personeline yangın anında yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Avcılar Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı İbrahim Berber’in düzenlediği eğitimde; yangın çıkış sebepleri, yangınların sınıflandırılması, yangın söndürmede kullanılan maddeler, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konularda stad personeline uygulamalı olarak bilgi verildi.

“Avcılar olası Afete karşı hazır”.

Olası afetlere karşı yürüttüğü projeler ve aldığı önlemlerle adından sıkça söz ettiren Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Deprem, yangın, sel… meydana gelebilecek bütün afetlere karşı personelimiz her zaman hazır. Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz tatbikat ve eğitimler ile çalışanlarımızın bilgi birikimini artırıyoruz. 6 bin kişi kapasiteli Stadyum ve Spor Kompleksimizde hizmet veren Spor İşleri personelimizin sorumluluğu büyük. Her yıl düzenli olarak yaptığımız yangın tatbikatı ile stad personelimiz herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılaması gerekenleri öğrenmiş oluyor ve stadyumumuzda gelen sporseverlere güvenli bir ortam oluşturuyoruz.” dedi.