Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 20-12-2018 14:37   Güncelleme : 20-12-2018 16:05

Canan Kaftancıoğlu, "İstanbul Sensin Ekrem İmamoğlu"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

Canan Kaftancıoğlu,

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaretinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu konuşmalarına şöyle başladı;

Değerli Chp İl Başkanımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanımız bana eşlik ediyor. Gücüm artıyor çünki sizlerin adına buradalar. Dolayısıyla bu büyük bir mücadele, büyük bir başlangıç. Bu güzel başlangıç anı 2 gün önce bana bildirildi. Başlangıcın en güzeli Ankaradan yani Anıtkabirden olur dedik ve hepinizin adına Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzuruna çıktım. Ve orada bir söz verdim. İstanbul bir dünya kenti hatta dünya'nın merkezi olması gereken bir kent. Bu şehri hakettiği yere taşıma adına bütün İstanbullularla çok yürekli bir şekilde ve onları sürecin içine katan, ortak akıl masası kuran ve herkesi ben bu kentin ferdiyim, bu kentin insanıyım ve İstanbulluyum dedirten bir anlayışı bu kentte kazandıracağız sözünü verdim.

İnşallah hep beraber çalışarak 1 Nisanda bu başarıyı İstanbulla buluşturacak olan da sizlersiniz. Şuanda bu inancı görüyorum. İnanılmaz gururluyum. Çünkü ben sizlerin evladıyım. Ben sizlerle bu süreci yaşadım. 10 yıllık siyasi yaşamımın içerisinde özellikle dört buçuk yıllık ilçe başkanlığımı hiç bir zaman unutmayacağım. Herkese dokunabilmenin, herkesi hissedebilmenin, herkese çözüm üretme sorumluluğunu anlayabilmenin en büyük okuluydu. Ne mutlu bana ki Cumhuriyet Halk Partisinin İlçe Başkanlığı onurunu yaşadım. Sonrasında yine sizlerin desteğiyle Beylikdüzünde Belediye Başkanı seçildim. Fakat partinin bana verdiği anlayış ile sizlerin o güzel gözlerinizin içerisine baktığımda gördüğüm o derinlikle insanlığa şunu söyledik. Bu sandığa atılan her oy bize atılmıştır. Dolayısıyla hiç kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Ve ayırt etmedik. İnanın Beylikdüzünde bütün vatandaşlarımıza eşit mesafede davrandık. Bu sürecin sonunda partimiz bize çok önemli bir görevi tevdi etti. Layık olacağımdan kuşkuları olmasın. Bütün İstanbul'a bizim kalbimizde ki kucaklayıcı unsurları taşıyacağız. Göreceksiniz İstanbulun tamamında tüm hemşehrilerimizin tamamı bizi sevecek. Çünkü bu kardeşiniz onların kalbini kazanmaya geliyor. Ve İstanbulda kalbini kazanmayacağımız hiç kimse kalmayacak. Hepsinin oyuna talibiz. Tüm İstanbulluların oyuna talibiz. İstanbulda yeni bir başlangıç, yeni bir süreç, geleceğe yüzünü dönen ve burayı dünya kenti yani merkezi yapan bir anlayışı bu kente hakim kılıcaz. Kavgadan uzak duracağız. Bizim işimiz kavga değil. Rakibimiz kimmiş hiç ilgilenmeyeceğiz. Bizim işimiz rakibimiz ile değil.

Bizim işimiz İstanbulda yaşayan İnsanlar. Çocuklarımızın geleceğe umutla bakması için çok projelerimizi ve anlayışımızı onlara anlatacağız. Tek derdimiz bu. İstanbullularımızın kalbini kazanmaya geldiğimizi sokak sokak anlatacağız, mahalle mahalle anlatacağız, ilçe ilçe anlatacağız. Her biriniz yüreğimiz ve dilimiz olacaksınız. Sizlere söz veriyorum bugün ki dilimiz ne ise son gün ki dilimizde o olacak. Ve göreceksiniz güler yüzümüz hiç eksik olamayacak. Yüzü asık İnsan istemiyorum. Artık İstanbullunun yüzü gülecek. Çünkü güleryüzlü bir belediye başkanı geliyor İstanbula. Sokaklar da ki sorunları sokaklarda ki esnaflarla paylaşmaya geliyoruz. Mahallelerin sorunlarını mahalleliyle paylaşmaya geliyoruz. Sorunları onlarla tespit edeceğiz. Çözümü onlarla bulacağız. Biz tüm ilçelerin ve belediyelerin çözüm ortağı olacağız. Göreceksiniz bu anlayıştan herkes mutlu olacak. Hepinize selam olsun. Milyonlarca İstanbulluya selam olsun." sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.