Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 27-12-2018 15:57   Güncelleme : 27-12-2018 16:51

Ekrem İmamoğlu İstanbul'da Tarih Yazacak

Bugün Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu tanıtım toplantısı gerçekleştirdi...

Ekrem İmamoğlu İstanbul'da Tarih Yazacak

Bugün Haliç Kongre Merkezi'nde, Chp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun tanıtım toplantısı gerçekleşti. Partililer tarafından yoğun ilgiyle izlenen toplantıda, gençlerin Ekrem İmamoğlu'na desteği tamdı.

Toplantıya Beylikdüzü Belediyesi'nin Korosu ve Halk Dansları etkinliğe renk kattı. Sonrasında Ekrem İmamoğlu'nun yaşantısını anlatan video ile tanıtımı gerçekleştirildi. 

Güçlerimizi Birleştireceğiz

"Önce gönüllerimizi sonra akıllarımızı en sonunda da güçlerimizi birleştireceğiz." diyerek sözlerine başlayan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Birleşerek, büyüyerek ve bu hikayenin kahramanını, İstanbul'un koskoca bir şehir olduğunu herkese göstereceğiz." diyerek sözlerine devam etti.

"Sizlere bakarak değil, anlayarak yürüttük aday belirleme sürecimizi. Bizim pusulamız önce örgüt, sonrasında ise İstanbul'un olduğunu sözleriyle belirtti. Bizliğimiz bizi yarına, bizliğimiz bizi inandığımız İstanbul'a götüreceğine inanıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul, 3 Büyük İmparatorluğa Başkentlik Yaptı

Sonrasında kürsiye Kemal Kılıçdaroğlu çıkarak, "İstanbul'un 3 büyük imparatorluğa başkentlik yaptığını belirtip, sıradan bir metropol değildir." açıklamasını getirdi.

"İstanbul'u yönetmek için irade lazım, bilgi lazım ve deneyim lazım. Bu üçü kimde var? Tabiki Ekrem İmamoğlu'nda. İstanbul'u yönetmenin sıradan bir iş olmadığını, pek çok devletten daha büyük ve pek çok insanı barındırdığını buu içinde bilgi, beceri ve deneyimi olan bir adayı düşünerek adayımızı belirledik. Belediye başkanı arkadaşlarımdan 2 şey istiyorum. 

1- Belediye Başkanı seçildiği andan itibaren bütün beldeye hizmet verilmesi, oy veren vermeyen ayrım yapılmaksızın herkese hizmet verilmesi, sadece pozitif ayrımcılığı daha alt kesim olan vatandaşlara verilmesini istedi. 

2- Hesap verilebilirlik olarak, harcadığınız her kuruşun hesabını millete verebilmek olmasıdır."

diyerek sözlerine Ekrem İmamoğlu'na inandığını ve güvendiğini belirterek, "5 yıl içerisinde İstanbul'da bir tarih yazacağına yürekten inanıyorum." dedikten sonra kürsüyü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na bıraktı...

Halka Hizmet Etmek, Hakka Hizmet Etmek Demektir

Bugün tarihi bir gün olduğunu, çünkü bugün burada tarihi bir yolculuğa çıktığını dile getirerek sözlerine başlayan Ekrem İmamoğlu, "Benim için halka hizmet etmek, hakka hizmet etmek demektir. Hatta ibadet etmek demektir." açıklamasından sonra İstanbul için 5 temel hedefi ve projesi;

1- İstanbul'un trafik ve ulaşım sorununu çözmek,

2- İstanbul'da ki kent yoksulluğu ile mücadele etmek, pahalı yaşamı ucuzlatmak.

3- İstanbul'a doğru kentsel planlama ile imar çevre ve deprem sorununu çözmek.

4- İstanbul'un işsizlik sorununu çözmek, yeni ekonomik ve yaratıcı endüstriler için çekim merkezine dönüştürmek.

5- İstanbul'un yaşam kalitesini yükseltmek."

olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti...

"Kültür, sanat ve spor faaliyetlerini tam da Genel Başkanımın dediği gibi sadece 14 ilçeye değil, tüm İstanbul'a yaymak" olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu

"İstanbul 16 Milyona yaklaşan nüfusu ile dünyanın en büyük iş kentidir. GSMH 4/1'i İstanbul'dan. Toplanan vergilerin %40'ını bu şehir üretiyor. İstanbul tek başına bağımsız bir ülke olsaydı, 25-30 ekonomisi içerisinde yer alırdı. Bu yüzden İstanbul, Ankara'dan yönetilemez. İstanbul ne yazık ki iradesi bağlı yöneticiler tarafından yönetilemez ve yönetilemiyor."

"Kıymetli hemşerilerim, İstanbul eski model yöneticiler tarafından yönetilemez ve yönetilemiyor. İstanbul günü birlik kararlarla da yönetilemez. Bu şehir ancak genç, dinamik, yeni nesil bir yönetici tarafından yönetilir." diyerek İstanbul'u küresel bir kent haline getirebileceğini belirtti...