Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 29-12-2018 17:20   Güncelleme : 29-12-2018 17:53

Akp İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Oldu

Erdoğan ve Yıldırım listeye son şeklini verdi. İstanbul için aday Binali Yıldırım oldu. Akp'nin ilçe belediye adaylarıda bununla birlikte açıklanmış oldu.

Akp İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Oldu

Erdoğan ve Yıldırım listeye son şeklini verdi. İstanbul için aday Binali Yıldırım oldu. Akp'nin ilçe belediye adaylarıda bununla birlikte açıklanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 14.00’te Sinan Erdem Spor Salonu’nda, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını ve 39 ilçesi için belirlenen isimleri kamuoyuyla paylaştı.

Önce konuşmasını gerçekleştirmek üzere Akp İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak kürsüye gelerek törenin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonrasında kürsüye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal teşvik etti.

Konuşmaların ardından Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan için gerçekleştirilmiş “Lider” filmi izlenime alındı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan aday tanıtım toplantısında kürsiye çıkarak şu sözleri dile getirdi;

"Ak Parti olarak hem büyükşehirde, hem ilçelerde tüm benliğini İstanbul'a adamış adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız. İstanbul güzel olduğu kadar nazlı bir şehir. Öyle nazlı ki asla ihmale gelmez. İstanbul'a hem layık olduğu şekilde muamele etme çaba içerisinde olduk. 

"Adını Değiştirse de Kargayı Biz Sesinden Tanırız"

Unutmayınız kimse Ak Partiye oy vermek zorunda değildir. Biz insanlarımızın önce gönüllerini fethetmek, sonra da oylarına talip olmak durundayız. Unutmayınız herşeyden önce tevazu, samimiyet, gayret içinde olacağız. Ve biz 31 Mart'ta kampanyamızı "Gönül Belediyeciliği" üzerine bina ettik. Ve Gönül Belediyeciliği yapacağız. 

13 Aralık'ta 43 Milyar liralık bütçe maliyeti öngördüğümüz ilk 100 günlük icraat programımızda yüzde 97 gerçekleşme performansını milletimizle paylaştık. Büyüme oranımız ilk 3 çeyreğin ortalaması olarak, yüzde 4,7 olarak gerçekleşti.

Sadece bir sözleşmeye Pakistan'a 1,5 Milyar dolarlık ihracat, savuna sanayimizin dünya çapında söz sahibi olmaya başladığının işaretidir."

"Yeni Yönetim Sistemimizin İlk Asgari Ücreti 2 Bin 20 TL Olarak Belirlendi"

"2019 bütçesinde reel sektör teşvikleri için 33 milyar liralık kaynar ayırdık. 31 Mart'ta milletimizden alacağımız güçlü destekle hizmet siyasetimizi daha da güçlendirecek ve daha da ileriye taşıyacağız." açıklamalarının ardından İstanbul ilçe belediye başkanı adaylarını açıkladı.

Daha sonrasında ise Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, İstanbul adaylığı açıklanmış oldu.