Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 07-01-2019 16:15   Güncelleme : 08-01-2019 10:28

Büyükçekmece'de Işıklı Tabelalara Yüzde 50 İndirim Yapıldı

Büyükçekmece Belediyesi 2019 yılı Ocak ayı meclis toplantısının birinci oturumu yoğun bir katılımla belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

Büyükçekmece'de Işıklı Tabelalara Yüzde 50 İndirim Yapıldı

Büyükçekmece Belediyesi 2019 yılı Ocak ayı meclis toplantısının birinci oturumu yoğun bir katılımla belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında önemli kararlara imza atıldı.

"IŞIKLI TABELALARA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILDI"

Büyükçekmece Belediyesi, düşme tehlikesi bulunan tabelalardan vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak ve şehir estetiğine katkıda bulunmak için ışıklı tabela fiyatlarını 70 TL'den 35 TL'ye düşürerek Türkiye'de bir ilke imza attı.

İşletme sahiplerinin iş yeri tabelaları için Büyükçekmece Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü'nden onay almaları gerektiğini belirten Başkan Dr. Hasan Akgün, "İş yeri sahiplerini ve vatandaşları tabelaya özendirmek için belediye meclisimizle güzel bir karar aldık. Büyükçekmece'deki tüm tabelalar belirli bir standartta ve ışıklı olacak. Işıklı tabela fiyatları artık 35 TL. Binaların dışında yer alan tabela ve soğutma sistemleri insan sağlığı açısından tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımız binalarda ve iş yerlerinde bulunan tabela ve klimaların altından yürüyerek geçiyor. Bu nedenle klima ve soğutma sistemlerini de kaldırıyoruz. İş yeri sahibi olan tüm vatandaşlarımız Etüt ve Proje Müdürlüğü'nden onay almak zorunda. Şehir estetiğine büyük katkı sağlayacak bu kararımız Büyükçekmece'ye hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

"2019 YILI DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ"

Büyükçekmece Belediyesi 2019 yılı gelir gider ve hesap işlemlerini denetlemek üzere Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Ahmet Şahin ve Dilek Tekin, Ak Parti Meclis Üyesi Mustafa Uçar meclis üyeleri tarafından "Denetim Komisyonu"na seçildi.

Büyükçekmece Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısının ikinci oturumu 10 Ocak Perşembe günü saat 11.00'da yeni belediye hizmet binasında gerçekleştirilecek.