Yerel Projeler
Giriş Tarihi : 08-01-2019 10:33   Güncelleme : 08-01-2019 10:33

Büyükçekmece'ye 100. Yıl Cumhuriyet Anıtı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Cumhuriyetimizin 100'ün cü yıldönümü anısında Bababurnu'na 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı inşa edecek.

Büyükçekmece'ye 100. Yıl Cumhuriyet Anıtı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Cumhuriyetimizin 100'ün cü yıldönümü anısında Bababurnu'na 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı inşa edecek.

Başkan Akgün'ün Sinanoba Mahallesi'nde bulunan Bababurnu'na yaptıracağı 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı manevi değeri ve görkemli yapısıyla İstanbul'un yeni simgesi olmaya aday.

Ayrıca Bababurnu 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı içerisine inşa edilecek olan Cumhuriyet Müzesi'de Cumhuriyet tarihine ışık tutacak önemli içeriklerden oluşacak bir müze.

"CUMHURİYETİN 100. YILINA ADANMIŞ BİR ESER"

Cumhuriyetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Cumhuriyet tarihi boyunca şehit düşmüş kahramanların anısını Büyükçekmece'de yaşatmak ve vatandaşların aynı duyguları paylaşmasına aracılık etmek adına harekete geçen Akgün ve ekibi, Cumhuriyet'in ilanının 100.yılına yaklaşmasıyla birlikte Büyükçekmece'de Bababurnu 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı inşa etme kararı almıştı.

"ANIT, CUMHURİYETE, ATATÜRK'E VE ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA ARMAĞANDIR"

Vatandaşlar, Büyükçekmece'nin tüm manzarasına hakim konumda olacak abidenin, 65 metre yüksekliği sayesinde açık havada Marmara Bölgesi'nin tamamından görülebilecek. Başkan Akgün, Bababurnu 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı'nın Büyükçekmece'nin çekim merkezi özelliğini arttıracak değerli bir proje olduğunu vurgulayarak abidenin; "Cumhuriyete, Gazi Mustafa Atatürk'e ve tüm şehitlere bir armağan ettiğimiz ve onlara duyulan minnet duygumuzu abide aracılığıyla dışa vuracağımız değerli bir proje. Cumhuriyetimizin 100.yılına yaklaşırken Büyükçekmece'ye inşa etme kararı aldığımız Bababurnu 100.Yıl Cumhuriyet Anıtı şahsım ve tüm Büyükçekmece için önemli bir gurur kaynağı olacaktır"şeklinde konuştu.