Sosyal Projeler
Giriş Tarihi : 09-09-2018 14:37   Güncelleme : 18-04-2021 09:05

Handan Toprak Benli; "Bizim Altınlarımız Kadının Kendisidir"

Bugün Avcılarda vatandaşların işsizlik sorununa gaziantep escort çözüm bulabilmek ve şehrin ekonomisini canlandırabilmek adına düzenlenen dev ekonomi buluşması.

 Handan Toprak Benli;

Bugün Avcılarda vatandaşların işsizlik sorununa çözüm bulabilmek ve şehrin ekonomisini canlandırabilmek adına düzenlenen dev ekonomi buluşmasında,

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; "Öncelikle Ekonomik sorunlar kadınları etkilediği için toplumsal sorunların çözümünde kadının ekonomik ve sosyal yaşama katılımının çok öenmli olduğunu bilmek gerekir. Dolayısıyla dört yılı aşkın çalışmalarımızın devamında bugün çok önemli bir girişimede ev sahipliği yapmaktayız. Biz kadınlarımızı ekonomik yaşama kavuşturmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık ve bugün başta kadın girişimciler olmak üzere genç girişimciler, iş insanları ve iş arayanlar bugün burada sahaya iniyorlar.

Toplumumuzun temel taşı ailedir. Ve yaşanan sıkıntılarda da duruma el koyan her daim kadınlar olur, annelerimiz olur. Bugün bu anlayışla sahaya inerek, tıpkı çimlerin biçilmesi ve ağaçların budanması gibi daha gür geleceğiz. 

Ayrıca bizim kadınlarımız altının kendisidir. Biz kadının kendisinide altın değerinde görüyoruz. Kadınlarımızı ekonomiye kazandırmalıyız. Ekonomik ve sosyal yaşamın her daim içerisinde olmalıdırlar. Bugün burada asıl kadınlar sahaya iniyorlar. Ve biz onları iş dünyasına kazandırmış olacağız. Bu  etkinliğimizde kadınlarımız ilk adımlarını atacaklar. Toplumsal kalkınmanın öncüsü olacaklarınada inanmaktayız. 

Bugün burada yani Avcılar Atatürk Stadyumunda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde toplumumuza moral ve motivasyon vereceğiz. 

Bu buluşmada tüm emeği geçenleri ve katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum." sözleriyle konuşmasına son verdi.