Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 15-01-2019 22:59   Güncelleme : 15-01-2019 23:38

Handan Toprak Benliden "Davanın Takipçisi Olacağız" Açıklaması

Burasının özel çiftlikleri olduğunu, ticari faaliyet yapmadıklarını, ruhsat müdürlüğü ekiplerimize beyan eden ancak paylaştığı videosunda kazları maddi değeri ile ifade eden ve bir köpeği katleden bu şahıs hakkında gerekli cezai işlemler yapılacaktır.

Handan Toprak Benliden

"Avcılar'da Chow Chow Cinsi Bir Köpek Başından Vurularak Öldürüldü"

İstanbul Avcılar’da hayvan yetiştiriciliği yapan bir kişi, beslediği kazları korkuttu diye köpeğini tüfekle vurdu. Olay sonrasında köpeğin ölüsünü ve kazların videosunu çekip arkadaşlarına gönderen şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Avcılar Firüzköy’de hayvan yetiştiriciliği yapan bir kişi, öyle bir olaya imza attı ki, görenlerin kanını dondurdu. Kazlarını korktuğunu ve eksildiğini iddia eden şahıs, Türkiye’de nadir bulunan Çin Aslanı ırkındaki ‘Chow Chow’ isimli köpeğini tüfekle vurdu. Kazlarını arayan şahıs köpeğin ölüsünü ve kazlarını videoya kaydetti. 

Köpek, vurulduktan sonra düştüğü yerde feci şekilde can verirken, sahibi de bu anlara cep telefonuna kaydedip arkadaşlarına gönderdi. Görüntüleri gören arkadaşları neye uğradığını şaşırdı. Sosyal medyada hızla yayına görüntüler görenlerin tepkisine yol açtı. 

Görüntülerin yayılması üzerine polis ekipleri şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Şahsın hayvanları yetiştirdiği yere gelen polis ekipleri şahsı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Şahsın polis merkezindeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. 

"Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli Olaya Sessiz Kalmadı"

"Bir canımızın vahşice öldürüldüğü Akyol At Yetiştirme Merkezini mühürlüyoruz. Doğası gereği davranan bir hayvana ölümü reva görenlere hiçbir canı emanet edemeyiz. Davanın da takipçisi olacağız. Avcılar'da hiçbir can sahipsiz değil, herkes bunu böyle bilsin!

Burasının özel çiftlikleri olduğunu, ticari faaliyet yapmadıklarını, ruhsat müdürlüğü ekiplerimize beyan eden ancak paylaştığı videosunda kazları maddi değeri ile ifade eden ve bir köpeği katleden bu şahıs hakkında gerekli cezai işlemler yapılacaktır." açıklamalarında bulundu.