Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 17-01-2019 10:29   Güncelleme : 17-01-2019 10:29

Başkan Toprak'tan Demokrasi Hizmeti

Yüksek Seçim Kurulu'nun 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı seçmen listeleri 4 Ocak’ta muhtarlıklarda askıya çıktı. Başkan Toprak'tan Demokrasi Hizmeti.

Başkan Toprak'tan Demokrasi Hizmeti

Başkan Toprak'tan Demokrasi Hizmeti.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli dün akşam saatlerine kadar CHP belediye başkan aday adayları ve ilçe örgütü ile beraber Marmara Caddesi üzerindeki binalara ait seçmen kayıt listelerini dağıtarak halkı bilinçlendi ve oy kullanmanın önemine dikkat çekti. 

BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE SAHADAYIZ

Toprak ‘’Avcılar İlçe Başkanımız, Belediye Başkanı Aday Adaylarımız, Meclis Üyelerimiz ve parti örgütümüzle birlikte seçmen kayıt listelerini dağıtarak hemşerilerimizi bilgilendirdik. Siz de yarın 17.00'ye kadar seçmen kaydınızı kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Seçmen listesinde kaydınız yoksa veya binanızda tanımadığınız kişiler seçmen yazılmışsa bağlı olduğunuz muhtarlığa veya ilçe seçim kurumuna müracaat edebilirsiniz. Tüm hemşehrilerimi duyarlı olmaya çağırıyorum.’ İfadelerini kullandı.

BUGÜN SON GÜN

Yüksek Seçim Kurulu'nun 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı seçmen listeleri 4 Ocak’ta muhtarlıklarda askıya çıktı. Seçmenler, seçmen kayıtlarının sorgulanmasını muhtarlıklardan yapılabilecek. Ayrıca 17 Ocak’a kadar, adres değişikliğinde bulunmak isteyen seçmenlerin ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurarak nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor. Seçmen kayıt ve kontrolü için son gün 17 Ocak( bugün) saat 17:00 itibari ile sona erecek.