Eğitim Haberleri
Giriş Tarihi : 18-01-2019 22:48   Güncelleme : 18-01-2019 22:48

Avcılar'da Handan Toprak ile Karne Heyecanı Yaşandı

Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüplerinde öğrenim gören 3-5 yaş aralığındaki minik öğrenciler ilk karne sevincini yaşadı. Avcılar'da Karne Heyecanı.

Avcılar'da Handan Toprak ile Karne Heyecanı Yaşandı

Avcılar'da Handan Toprak ile Karne Heyecanı Yaşandı.

Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüplerinde öğrenim gören 3-5 yaş aralığındaki minik öğrenciler ilk karne sevincini yaşadı. Öğretmenlerinin ellerinden ilk karnelerini alan minik öğrenciler, okul öncesi eğitim döneminde motor, bilişsel, görsel, öz bakım becerilerini destekleyen, doğayı, hayvanları, kentini koruyan, Atatürk’ün açtığı yolda ve bilimin ışığıyla aydınlanan bir eğitim alıyorlar.

Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüpleri Öğretmenleri en büyük amaçlarının; Atatürkçü, çağdaş atılımcı, yenilikçi, özgürce düşünen ve düşündüklerini özgürce ifade edebilen bireyler yetişmesini sağlamak olduğunu belirtti. 3-5 yaş grubu çocukların eğitimlerine katkı sağlamak, amacı ile açılan Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüpleri, Atatürk’ün ışığından giderek verdiği eğitimlerle ön plana çıkıyor.

Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüplerinde eğitim gören öğrenciler, cinsiyet eşitliği temeli esas alınarak verilen eğitimin yanı sıra, doğa ve hayvan sevgisi de aşılanarak tüm canlılara karşı daha duyarlı bir şekilde büyümeleri sağlanıyor.

Doğaya, hayvanlara, kentine saygılı bireyler yetiştiriyoruz.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de konu ile ilgili olarak; “ Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri ve Çocuk Kulüplerimiz; çocukların bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinin temellerinin atıldığı çok önemli bir dönemdir. Yavrularımızın her alanda erdemli, bilinçli ve sağlıklı bireyler olmalarını amaçlamaktayız. Geleceğe ışık saçan çocuklarımızı sevgiyle, cinsiyet eşitliği temelinde doğaya, hayvanlara, kentine saygılı bireyler yetiştiriyoruz. Yarınlarımızın aydınlık yüzleri olan, her biri vazgeçilmez çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.