Yerel Projeler
Giriş Tarihi : 25-01-2019 11:09   Güncelleme : 25-01-2019 11:09

Büyükçekmece Orhan Veli Tesislerine Yoğun İlgi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün Büyükçekmece'ye kazandırdığı en önemli sosyal yatırımlardan biri 2018 yılında Kordonboyu'nda hizmete giren Büyükçekmece Belediyesi Orhan Veli Sosyal Tesisleri oldu.

Büyükçekmece Orhan Veli Tesislerine Yoğun İlgi

Büyükçekmece Orhan Veli Tesislerine Yoğun İlgi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün Büyükçekmece'ye kazandırdığı en önemli sosyal yatırımlardan biri 2018 yılında Kordonboyu'nda hizmete giren Büyükçekmece Belediyesi Orhan Veli Sosyal Tesisleri oldu.

Günün her saatinde dolup taşan tesisle 7'den 70'e tüm Büyükçekmecelilerin adeta ikinci evi oldu.

Sahil şeridinde bulunan eski binanın tamamının yenilenmesiyle ortaya çıkan ve çocuk oyun alanlarından modern restorana, okuma alanından kıraathaneye kadar sayısız hizmet sağlayan tesise vatandaşların ilgisi çok yoğun. Tesis, sadece Büyükçekmecelilerden değil İstanbul'un dört bir yanından yoğun ilgi görüyor.

Sağladığı İmkanlar Vatandaşları Cezbediyor

Kordonboyu'nda eski adıyla "eğlence merkezi" olarak bilinen işyerlerinin Büyükçekmece Belediyesi'nce restore edilmesinin ardından ilçe yeni sosyal tesisine kavuşmuş oldu. Orhan Veli Sosyal Tesisleri bugüne kadar Büyükçekmece'de hayata geçirilen en fazla sosyal imkana ve çeşitliliğe sahip tesis. Tesise İlginin beklenen de yoğun olması ve ilçe dışından da çok sayıda vatandaşın ziyaret etmesi sayesinde Orhan Veli Sosyal Tesisleri'nin ünü İstanbul'a yayılıyor. Ayrıca tesisi ziyaret eden vatandaşlar, uygun fiyatlarla karşılaştıkları için memnuniyetlerini de her fırsatta belirtiyor.

Sosyal Belediyecilik Alanında İlklere İmza Atılıyor

370 metrekarelik restaurant, 510 metrekarelik kafe, 210 metrekarelik bar, 190 metrekarelik Taksim Kıraathanesi, 200 metrekarelik fitness salonu, soyunma odaları, mescit, kadın ve erkek kuaförü, çocuk oyun alanları, geniş bir bahçe, süs havuzu, 662 metrekarelik dört dükkan ve daha pek çok farklı özelliği bünyesinde barındıran Orhan Veli Sosyal Tesisleri, sosyal belediyecilik alanında ilklere imza atan Başkan Akgün'ün en prestijli sosyal yatırımlarından biri olarak kabul ediliyor.

Kaliteli Sosyal İmkanlar Sağlamak En Büyük Görevim

Büyükçekmece'nin pek çok yönden olduğu gibi, sosyal imkanlar açısından da Türkiye'nin en iyi ilçesi olmasını sağlayan Dr. Hasan Akgün, Orhan Veli Sosyal Tesisleri'ni değerlendirirken; "İlgi o kadar yoğun ki tesis hizmete girer girmez, İstanbul'un farklı noktalarından çok sayıda vatandaşımız gelmeye başladı. Büyükçekmece mükemmel doğası ile çok özel bir ilçe. Kordonboyu ve denizi sayesinde yıllardır İstanbul'un cazibe merkezlerinden biri. Orhan Veli Sosyal Tesisleri'de ilçemizin bu önemli konumuna değer katan en önemli sosyal yatırımlardan biridir. Tüm vatandaşlarımızı, Büyükçekmece Kordonboyu'nda bulunan Orhan Veli Sosyal Tesislerinin sunduğu ayrıcalıkları yaşamaya bekliyoruz" şeklinde konuştu.