Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 28-01-2019 10:03   Güncelleme : 28-01-2019 11:07

CHP'nin Avcılar Adayı Turan Hançerli Oldu

CHP'nin Avcılar Belediye Başkan adayı Turan Hançerli oldu. Hançerli, zorluklarla ve başarılarla geçen hayat hikayesiyle dikkat çeken bir isim... Turhan Hançerli Kimdir ?

CHP'nin Avcılar Adayı Turan Hançerli Oldu

CHP'nin Avcılar Belediye Başkan adayı Turan Hançerli oldu. Hançerli, zorluklarla ve başarılarla geçen hayat hikayesiyle dikkat çeken bir isim...

İŞTE HANÇERLİ’NİN ANLATIMIYLA HAYATI

Adım Turhan Hançerli. 1975 yılında Tokat/Almus/Sahilköy'de doğdum. Ailece çiftlik yapardık. Köyümüzde okuma oranı düşüktü. İlkokul bitirmek çoğunlukla yeterli sayılırdı. Yaşım küçükken bile bu kadere razı olmadım. Okuyacak ve kendimi her yönden geliştirecektim. Okuma isteğimi babama anlattım. Babam itirazsız dinledi. Gözlerinin içi güldü.

"Tamam bir çaresine bakarız" dedi. İlkokuldan sonraki eğitimin baba evinden uzakta geçti. 12 yaşında yemek yapmayı, soba yakmayı, temizlik yapmayı, kendi başıma yaşamayı öğrendim. Başarılı olmalıydım ve mutlaka üniversiteyi kazanmalıydım. Üniversite sınavlarına azimle hazırlandım. Benim ideallerim vardı. Babama, aileme ve kendime söz vermiştim. Okuyacaktım. İnsan bir şeye inanırsa, gönül verirse, isterse (evet çok isterse) mutlaka sonuç alır.

Ben hayata ilişkin planlar yapar, hayaller kurarken hayat kendi planını yaptı. Ağır bir kaza neticesinde iki kolumu kaybettim. Kanatlarım kırılmıştı. Ya herşeye küsücektim. Ya da herşeye YENİDEN başlayacaktım. Yeniden başladım. Zor günler geçirdim ancak ASLA pes etmedim.

Tüm zorluklara rağmen İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesini kazandım ve 1999 yılında mezun oldum. Artık Avukat olmuştum. Hukuk ve adalet içerisinde yer alan ve çaresiz kalanalrın elinden tutan bir avukat oldum. 2011 yılında Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku yüksek lisansı yaptım.

Duydum ki;  Diyarbakır / Bismil'e bağlı Sinanköy'de köylülerin ağa karşısında topraklarını, evlerini savunmak için mücadele veriyorlar. Teredütsüz köylülerin yanında yer aldım. Başladığımız mücadeleyi hukuki kazanımlarla tamamladım.

Yüzlerce engelli ve yaşlının icalardan kurtulmasını sağlayan af yasasının çıkarılmasına vesile oldum. Onbinlerce yoksul kişinin sosyal haklardan yararlanmasını sağladım. Kanunları değiştirdim, hak ihlaline neden olan yönetmelik ve tebliğleri iptal ettirdim. Çorlu tren kazasının gönüllü avukatlığını üstlendim. Ve daha nicesi...

2007 yılında evlendim. İki kızım oldu.

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü oldum. Engelli derneklerinde öylesine, zaman geçirmek için değil, canla başla çalışarak bulundum. Üye oldum. Yönetici oldum. Hala çalışmalarımı sürdürüyorum. Haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış insanların davalarını üstlendim, ancak insanlar ve ülkem için fazlasını yapmalıyım. siyasete girmeli ve daha önemli görevler, sorumluluklar üstlenmeliydim. Çünkü, insanların yaşamına dokunacak, sorunları çözecek kocaman bir yüreğim vardı. Ülkemizde ki adaletsizliğe, eşitsizliğe ve milyonlarca insanın insanca yaşayacak koşullara kavuşması için halkçı siyaset yapılması gerekirdi. 

CHP'de siyasete başladım. Görevler aldım. Komisyonlarda çalıştım. Hiç bir konuyu sonuç almadan bırakmadım. Bu da böyle olsun/geçsin gitsin sıradanlığına düşmedim. Sorunların takipçisi oldum. Hep çözüm odaklı baktım. Avcılar'da Belediye Meclis üyesi oldum. Siyasette tecrübem arttıkça yeni görevlere aday oldum. Daha fazlasını yapabilirdim. CHP Parti meclisine seçildim. 2 dönemdir CHP Parti Meclisinde görevime devam ediyorum. 

Ve Artık;   Bir adım daha (büyük bir adım) atmak istiyorum. Avcılar Belediye Başkanlığına talibim. Avcılar için hallerim var. Avcılar sorunların değil, çözümlerin kenti olacak. Yaşam hikayemde gördüğünüz gibi ben hep çözüm ürettim. Yıllardır engelli ve yaşlıların söylediği gibi "Turan başkan varsa o iş tamam" cümlelerini bundan böyle 450 bin'e yakın Avcılar halkıda söyleyecek. 

Sevgi ve saygılarımla...

Avukat Turhan Hançerli