Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 29-01-2019 17:18   Güncelleme : 29-01-2019 17:18

Büyükçekmece'de Atatürk Siluetine Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ilçeye anlamlı bir eser daha kazandırdı. Büyükçekmece'de Atatürk Siluetine Vatandaşlardan Yoğun İlgi.

Büyükçekmece'de Atatürk Siluetine Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ilçeye anlamlı bir eser daha kazandırdı.

Başkan Akgün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün üç boyutlu siluetini Büyükçekmece'ye kazandırdı. Atatürk Mahallesi, Atatürk Caddesi kavşağında bulunan üç boyutlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk silueti, dört farklı cepheden de görülebiliyor.

Atatürk Siluetine Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Başkan Akgün tarafından büyük önderin anısına yaptırılan Atatürk siluetinin yapım çalışmaları Büyükçekmece Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülüyor. Peyzaj, ve aydınlatma çalışmaları tamamlandığında görsel bir şölen sunacak olan eser, Büyükçekmeceli vatandaşlar ve ilçeyi ziyaret edenler tarafından büyük ilgiyle karşılanıyor.

Atatürk'ün Değerli Anısını Yaşatacağız

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Daha önce benzeri görülmemiş bu esere bakıldığında, dört farklı cepheden de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silueti görülebiliyor. Şehrimizin, Atatürk'ün anısıyla ilgili yeni bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükçekmece'de ülkemizin kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk'ün değerli anısını yaşatacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.