Yerel Projeler
Giriş Tarihi : 07-02-2019 22:50   Güncelleme : 07-02-2019 22:50

Büyükçekmece Yahya Çavuş Camii İbadete Açılıyor

Büyükçekmece Yahya Çavuş Camii İbadete Açılıyor. Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile yaptırılan ibadethanelere bir yenisi daha eklendi.

Büyükçekmece Yahya Çavuş Camii İbadete Açılıyor

Büyükçekmece Yahya Çavuş Camii İbadete Açılıyor

Daha önce Tepecik Rüzgarlıtepe'de ibadete açılan Seyit Onbaşı Camii'nin ardından bir başka Çanakkale Savaşı kahramanımız olan Yahya Çavuş adına Pınartepe Mahallesi'nde yaptırılan camii törenle açılıyor.

Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile yaptırılan ibadethanelere bir yenisi daha eklendi.

Başkan Akgün'ün Katılımıyla Açılacak

Çanakkale Savaşları'nda, 25 Nisan 1915'teki Ertuğrul Koyu çıkarmasında 67 askeriyle, İngiliz kuvvetlerinin karaya çıkışını geciktiren Yahya Çavuş'un adı Büyükçekmece'de yaşatılacak. Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever Osman Karamercan'ın katkıları ile yaptırılan Yahya Çavuş Camii'nin açılış töreni Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün katılımıyla gerçekleşecek. Pınartepe Mahallesi'nde yaptırılan ve 8 Şubat Cuma günü saat 11:30'da açılış töreni gerçekleştirilecek olan cami 1000 metrekare alan üzerine yapıldı.

Çanakkale Kahramanları Ölümsüzleştiriliyor

Büyükçekmece ailesini Yahya Çavuş Camii'nin açılış törenine davet eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Tepecik Rüzgarlıtepe'de ibadete açtığımız Seyit Onbaşı Camii'nin ardından şimdi de Pınartepe Mahallesi'nde Yahya Çavuş Camii'ni ibadete açarak, iki büyük Çanakkale kahramanımızn isimlerini ölümsüzleştiriyoruz" ifadesini kullandı.