Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 27-02-2019 19:55   Güncelleme : 27-02-2019 19:55

Turan Hançerli Açıkladı, Avcılar'da İmar Sorunu Kalmayacak

CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli, Avcılar Firuzköy Mahallesi'nde kadın seçmenle bir araya geldi. Konuşmasında, 'Üç mahallemizde imar sorunu bulunuyor. Bunları muhakkak çözeceğiz.' sözünü verdi...

Turan Hançerli Açıkladı, Avcılar'da İmar Sorunu Kalmayacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli, soğuk havaya rağmen yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Avcılar Firuzköy Mahallesi'nde seçmenle buluşan Hançerli, kadınlara hitap etti. Toplantı ve etkinliklerde kadınları en ön safta görmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Hançerli, kadınların daha fazla siyaset sahnesinde olması gerektiğini söyledi.

Avcılar'ın üç mahallesinde imar sorununun bulunduğunu ifade eden Hançerli, "Firuzköy, Tahtakale ve Yeşilkent'teki imar sorununu mutlaka çözüme kavuşturacağız. İmar ve yeniden dönüşüm politikamızı halkımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Şirketlerin değil, vatandaşın yanında olacağız." diye konuştu.

Turan Hançerli, Avcılar'ın imar sorununun yanı sıra eğitim meselesiyle de öncelikle olarak ilgileneceklerini söyledi. Bazı okullardaki öğrenci yoğunluğu nedeniyle ikili eğitime devam edildiğini belirten Hançerli, "Avcılar'daki eğitim şartlarının iyileştirilmesi merkezi yönetimin sorumluluğunda demeden, çocuklarımızı demokratik, bilimsel ve nitelikli eğitimle buluşturacağım." ifadelerini kullandı.

"İMAR, EĞİTİM VE SOSYAL SORULAR ÇÖZÜLECEK"

İmar sorununu çözerken insan odaklı projeleri de hayata geçireceklerini belirten Hançerli, şu ifadeleri kullandı:

"Avukat olarak çözüm üretmek benim için. Yeşilkent, Firuzköy ve Tahtakale mahallelerindeki imar sorununu halkımızın yararına olacak şekilde çözeceğiz. Çözüm üretirken şirketlerin değil vatandaşımın çıkarını düşüneceğiz."

"Çocuklarımızın geleceği bizim için her şeyden önemli. Avcılar'da eğitimle ilgili ciddi bir sorun var. Çözüm için merkezi hükümetin harekete geçmesini beklemeyeceğiz. Avcılar Belediyesi olarak kaynaklarımızı bu alana yatırarak özellikle bu çağdışı ikili eğitimi ortadan kaldıracağız."

"İstihdam ve işsizlik Türkiye'nin olduğu gibi bizim de en önemli sorunlarımızdan, bu mesele hükümetin meselesi diyerek gözümüzü kapatamayız. Kuracağımız girişimcilik merkezleriyle gençlerimize iş sahibi olabilmeleri için her türlü desteği sunacağız."