Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 05-03-2019 21:06   Güncelleme : 05-03-2019 21:06

Engin Altay, Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli'ye Destek

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli'ye destek ziyaretinde bulundu. Avcılar'da zerre kadar tereddütümüz yok diyen Altay, Avcılar'a bahar erken geldi. ifadelerini kullandı.

Engin Altay, Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli'ye Destek

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli'ye destek ziyaretinde bulundu. "Avcılar'da zerre kadar tereddütümüz yok" diyen Altay, "Avcılar'a bahar erken geldi." ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli'nin seçim koordinasyon merkezinde destek ziyaretinde bulundu. Ziyarete CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir'in de eşlik ettiği ziyaret, Hançerli'nin Avcılar'daki seçim koordinasyon merkezinde gerçekleşti. Avcılar halkının Hançerli'yi seçtiğini belirten Engin Altay, "Avcılar'da seçmenin yönelimi belli, zerre kadar tereddütümüz yok. Turan Hançerli 1 Nisan'da Avcılar Belediye Başkanı olacak." dedi.

Engin Altay, yerel seçime ilişkin daha önce yaptığı "10 Mart'ta bu iş bitecek" ifadelerini yinelerken, hükümet ve ona yakın yayın organlarından gelen "darbe çağrısı" yorumlarının ise gerçek dışı olduğunun altını çizdi. İstanbul ve Ankara adaylarının 31 Mart'ta sandıktan zaferle çıkacaklarını belirten Altay, İstanbul'da da Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğunu söyledi.

İstanbul'un tek engelli belediye başkanı olan Turan Hançerli'nin adaylığından memnuniyet duyduğunu belirten Altay, "PM üyemiz olan Turan Hançerli, partimizin önemli isimlerinden. CHP, her zaman "önce insan" anlayışıyla siyaset yapmıştır. Turan Hançerli, partimizde dezavantajlı gruplar adına hak savunuculuğu yapan öncü isimlerdendir." dedi.

AVCILAR'A BAHAR ERKEN GELDİ

Turan Hançerli'nin Avcılar'daki yönetimiyle rol model olacağını belirten Engin Altay şöyle devam etti:

"Toplumda son yıllarda güven ve huzursuzluk sorunu var. Turan Hançerli, Avcılar'daki yönetimiyle ilçesinde önce huzuru ve güveni yeniden tahsis edecek. Hançerli'nin Avcılar'daki yönetimi İstanbul'a ve tüm Türkiye'ye örnek olacak. Mart'ın sonu bahar demiştik ama Turan Hançerli ile Avcılar'a bahar erken geldi." dedi.