Sosyal Projeler
Giriş Tarihi : 14-09-2018 10:35   Güncelleme : 14-09-2018 10:35

Büyükçekmece'de Büyük İstihdam Buluşması

Büyükçekmece Belediyesi ve İŞKUR ortaklığıyla gerçekleşen buluşmada hedef iş arayan vatandaşların %50'sinin iş sahibi olarak belediye binasından ayrılması.

Büyükçekmece'de Büyük İstihdam Buluşması

Büyükçekmece Belediyesi ve İŞKUR ortaklığıyla gerçekleşen buluşmada hedef iş arayan vatandaşların %50'sinin iş sahibi olarak belediye binasından ayrılması.

2009 – 2018 yılları arasında 18 bin 540 kişiyi is sahibi yapan Büyükçekmece Belediyesi önümüzdeki sene de İşveren – İşgören buluşmasını gerçekleştirerek iş arayan vatandaşların umudu olmaya devam edecek.

"Bir işletmenin değeri yarattığı istihdamla da ölçülür"

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Hayrettin Altunok, "Bugün burada çok hayırlı bir iş için toplandık. Bu işlerde gerek mavi yakalı gerek beyaz yakalı, kendi imkanları ölçüsünde çalışmak arzusuyla gelen vatandaşlarımız var. Bir işletmenin değeri yarattığı istihdamla da ölçülür. Ülkemiz ekonomik bir krizden geçiyor. Bunu aşmanın yolu çok üretmektir. Çok üretmenin yolu çok çalışmaktır. İşverenimiz de işgörenimiz de çok çalışacak. Dolayısıyla ilçemizde her alanda önem verdiğimiz işlerde olduğu gibi eğitimde, sağlıkta, kültürde yani kısacası kalkınmada istihdam konusuna da el atmaktayız. Belediyemiz bir istihdam masası oluşturmuştur. Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün bu konularda son derece de hassas. Büyükçekmece'de yaşayan herkesin bilgili, kültürlü ve iş sahibi olmasını istiyor. Bu nedenle böyle bir çalışmanın beşincisini bu defa tekrarlıyoruz. Her işveren – işgören buluşmasında bir kişinin bile işe yerleşme imkanı varsa son derece mutlu oluruz. Bu toplantılar içerisinde geçtiğimiz yıl binin üzerinde vatandaşımıza istihdam yaratılmıştır. Bu çalışmalarda İŞKUR'a da teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda İŞKUR üzerinden istihdam eden işçiler devletimizin sağladığı kolaylıklar ve yararlardan istifa edecekler" şeklinde konuştu.