Advert
Advert

Çalık, 'Makamda Oturan Bir Belediye Başkanı Olmayacağım'

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 'Beylikdüzü'nde yaşayan 350 bin hemşehrimizin sorumluluğunu birlikte taşıyarak 37 meclis üyesi ile birlikte bu kentin sorunlarına birlikte çözüm üreteceğiz.' dedi

Çalık, 'Makamda Oturan Bir Belediye Başkanı Olmayacağım'
Çalık, 'Makamda Oturan Bir Belediye Başkanı Olmayacağım' Aktif Belediye

Belediye Başkanlığı görevine başlamasının ardından gerçekleşen ilk meclis toplantısında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Parti ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede duracağıma, dünya görüşüne bakmadan amasız hizmet üreteceğime Meclisin huzurunda söz veriyorum. Beylikdüzü’nde yaşayan 350 bin hemşehrimizin sorumluluğunu birlikte taşıyarak 37 meclis üyesi ile birlikte bu kentin sorunlarına birlikte çözüm üreteceğiz.” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda, bir önceki dönem görev alan meclis üyelerine Beylikdüzü’ne yapmış oldukları katkılar için teşekkür eden Başkan Mehmet Murat Çalık, “2019-2024 yılları arasında görev yapacak Meclisimizin Beylikdüzü ilçesi için güzel kararlara imza atmasını temenni ediyorum. Seçilen yeni meclis üyelerimize de görevlerinde başarılar diliyorum. Allah, bizi bu topraklara ve bu toprakların insanlarına mahcup etmesin. İnşallah, çok güzel bir meclis dönemi geçiririz. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.” diye konuştu.

“Makamda Oturan Bir Belediye Başkanı Olmayacağım”

Toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, sorunları yerinde dinleyerek ortak çabayla çözümler bulan bir yerel yönetim olacaklarının altını çizen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Makamda oturan değil vatandaşın arasında olan bir Belediye Başkanı olacağıma söz veriyorum. Oy versin vermesin, herkesin belediye başkanı olacağım. Her birimizin bu topraklara borcu var ve bu bilinçle çalışacağımıza olan inancım yüksek… Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak adına, tüm meclis üyesi arkadaşlarımla Beylikdüzü’nün sorunları ile dertlenecek ve çözüm üretmek için amasız gayret gösterecek bir çalışma ortamı oluşturacağımızı düşünüyorum. Söz konusu Beylikdüzü ve Beylikdüzü'nde yaşayan vatandaşlarımız ise tüm meclis üyesi arkadaşımızın siyasi parti ayrımı yapmaksızın ortak irade ile hareket edeceğine olan inancım tam. Birlikte bu kente güzel hizmetler verebilir; kentte yaşayan insanların huzurlu yaşamasını sağlayabiliriz. Bu başlangıç, umarım Beylikdüzümüze hayırları da beraberinde getirir.” şeklinde konuştu.

Meclis 1. ve 2. Başkan Vekilleri seçiminin yapıldığı meclis toplantısında CHP Meclis Üyesi Serdal Mumcu Meclis 1.Başkanvekili seçilirken CHP Meclis Üyesi Müslüm Akülker ise Meclis 2.Başkanvekili seçildi. CHP Meclis üyeleri Ali Mesut Çelik ve Handan Öztürk’ün Divan Katipleri asil üyesi seçildiği meclis toplantısında, CHP Meclis üyeleri Ebru Çevik ve Figen Karahan ise Divan Katipleri yedek üyesi oldu. Toplantıda encümen üyeleri olarak da Durmuş Şahin, Handan Öztürk ve Müslüm Akülker seçildi.

Beylikdüzü Belediye Meclisinde İhtisas Komisyonları Seçildi

Toplamda 23 CHP Meclis üyesi ve 14 AK Parti Meclis üyesinin bulunduğu Beylikdüzü Belediyesi Meclis Toplantısı’nda İhtisas Komisyonları’na ise şu isimler seçildi:

  • İmar Komisyonu ;

Erkan Erdoğan, Hasan Çerman, İlyas Yılmaz, Nurullah Akan, Serkan Küçük

  • Plan ve Bütçe Komisyonu ;

Aytekin Duriç, Ebru Çevik, Nuri Aslan, Dilaver Arvas, Sevda Elmas

  • Hukuk Komisyonu ;

Doğan Subaşı, Ufuk Levent Timurkaynak, Zeynel Abidin Yener, Sevda Elmas, Tuncay Kaan

  • Tarife Komisyonu ;

Engin Aşnaz, Hasan Çerman, Mustafa Pinazoğlu, Ayşe Kubat, Tahir Abuş

  • Çevre ve Sağlık Komisyonu ;

Durmuş Şahin, Emine İhtiyar, Hasan Çerman, Ayşe Kubat, Neşat Ateş,

  • Gençlik ve Spor Komisyonu ;

Ali Mesut Çelik, Aytekin Duriç, Ebru Çevik, Nurullah Akan, Serkan Küçük

 

  • Kültür Turizm Komisyonu ;

Emine İhtiyar, Handan Öztürk, Volkan Yıldız, Rukiye Doğruyol, Neşat Ateş

  • Harita Komisyonu ;

Engin Aşnaz, Erkan Erdoğan, Necla Kotil Saruhan, Dilaver Arvas, Rukiye Doğruyol

 

  • Trafik ve Ulaşım Komisyonu ;

Ali Mesut Çelik, İlyas Yılmaz, Mustafa Pinazoğlu, Mehmet Tuvalak, Tahir Abuş

  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu ;

Durmuş Şahin, Figen Karahan, Necla Kotil Saruhan, Mehmet Tuvalak, Rukiye Doğruyol

beylikdüzü belediyesi beylikdüzü meclisi meclis üyeleri belediye başkanı kimdir mehmet murat çalık meclis toplantısı ihtisas komisyonları aktif belediye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu