Diğer Haberler
Giriş Tarihi : 23-04-2019 12:29   Güncelleme : 23-04-2019 12:41

Turan Hançerli'den 23 Nisan Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında demokrasi vurgusu yapan Turan Hançerli, ''Cumhuriyetin ve bağımsızlığın kıymetini biliyoruz.'' dedi.

Turan Hançerli'den 23 Nisan Mesajı

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamında çocuk misafirlerini ağırladı. Cihangir İlkokulundan gelen miniklere belediye binasını gezdiren Hançerli, makamını öğrenci Mert Giray Yalçın  devretti.

Turan Hançerli 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını devrettiği Mert Giray Yalçın’ın taleplerini ve önerilerini dinledi. Avcılar Belediye Başkanlığı makamına oturmaktan oldukça mutlu olan küçük Mert Giray, Avcılar’da çocuklar için daha oyun alanı ve hayvanlar için daha fazla barınak istedi.

Makamında ağırladığı miniklerle tek tek fotoğraf çektiren Belediye Başkanı Turan Hançerli, verdiği 23 Nisan mesajında demokrasi ve milli egemenlik vurgusu yaptı.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EVLATLARIYIZ”

Kendisini ziyaret eden miniklerin bayramını kutlayan Turan Hançerli, şu ifadeleri kullandı:

Bugün hem çocuklar için hem de ülkemiz için çok önemli bir gün. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği ve ilk Meclis’in kuruluşunun 99’uncu yıldönümü. Cumhuriyetimizi korumak ve ilelebet yaşatmak için çok çalışacağız.

“Çünkü Cumhuriyetin, bağımsızlığın ve egemenliğin millette olduğu demokrasinin kıymetini biliyoruz. Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. Çocuklarımızın da bu duyguları yaşadığını görüyoruz. Kendi ülkesindeki çocuklara bayram armağan eden tek lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları olmaktan gurur duyuruyoruz.

23 Nisan Çocuk Bayramı Atatürk’ün tüm dünya çocuklaına armağanıdır; yani evrenseldir. Tüm çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Turan Hançerli konuşmasının ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ali ÖZGÜN ÖZ