Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-09-2018 10:44   Güncelleme : 14-09-2018 10:53

Beylikdüzü'nde Kültür Sanat Kurs Kayıtları Başladı

Her yıl binlerce kişiyi sanatla buluşturan Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği MEB onaylı kültür sanat kurslarının yeni dönem kayıtları başladı.

Beylikdüzü'nde Kültür Sanat Kurs Kayıtları Başladı

Her yıl binlerce kişiyi sanatla buluşturan Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği MEB onaylı kültür sanat kurslarının yeni dönem kayıtları başladı. Eğitimler, Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan KÜLTÜR-SEM tarafından ‘çocuk ve yetişkin’ olmak üzere iki farklı kategoride, 23 farklı branşta, ücretsiz olarak verilecek. Mayıs 2019’da sona erecek Kültür Sanat Kursları sonunda katılımcılar, MEB onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve eski adı BEYGEM olan KÜLTÜR-SEM’de (Sürekli Eğitim Merkezi) kültür sanat kurs kayıtları başladı. 10 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında devam edecek kayıtlar; Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi, Beylicium AVM Kurs Merkezi (3.kat), Kavaklı Kültür ve Kurs Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi ve Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde yapılacak. Vatandaşlar, beylikduzu.istanbul web sitesi üzerindeki online kayıt formunu doldurarak da kültür sanat kurslarına kayıt olabilecek.

Çocuklara 13 Farklı Branşta Eğitim Alma Şansı

Katılımın ücretsiz olduğu MEB onaylı kültür sanat kurslarında, çocuklar; ‘İngilizce, matematik, resim, bağlama, halk oyunları, bale, modern dans, yaratıcı drama, tiyatro, keman, piyano, gitar, robotik eğitim’ branşlarında eğitim alacaklar. 8-13 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği Çocuk Kültür Sanat Kursları’nda, bale branşına ise 5 yaş ve üstü çocuklar başvurabilecekler.

Sanat, Yabancı Dil ve Bilgisayar Eğitimi Bir Arada

‘Yetişkin’ kategorisinde vatandaşlar, KÜLTÜR-SEM kurslarından ‘Kültür Sanat ve El Becerileri Kursları ile Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursları’ olmak üzere 2 farklı kategoride yararlanabilecekler. 14 yaş ve üstü vatandaşların katılabileceği Yetişkin Kültür Sanat Kursları’nda; resim, bağlama, gitar, tiyatro, modern dans, halk oyunları, keçe yapımı, dolgu bebek, nikah şekerleri yapımı, diksiyon, hüsn-i hat, örme ve düğümlü takı, İngilizce, Almanca, Arapça, grafik tasarım ve bilgisayar işletmenliği branşlarında eğitim alan kursiyerler hem yeteneklerini keşfedecek hem yabancı dil seviyelerini ilerletecek hem de bilgisayar konusundaki yetkinliklerini arttıracaklar. Beylikdüzü Belediyesi KÜLTÜR-SEM Kültür Sanat Kursları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 09 39 numaralı çağrı hattını arayabilirler.