Advert
Advert

Beykoz'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi ve Medistate Kavacık Hastanesinin düzenlediği "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" ile Obeziteyle Mücadele başlıyor.

Beykoz'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
Beykoz'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Aktif Belediye

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi ve Medistate Kavacık Hastanesinin düzenlediği "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" ile Obeziteyle Mücadele başlıyor.

Fiziksel hareketsizliğin, dünya genelindeki ölümlerin önde gelen dördüncü risk faktörü olduğu bilinmektedir. Günümüz toplumunda fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi nedeniyle obezite ve kalp-damar hastalıkları gibi birçok kronik hastalıklarda ciddi artışlar gözükmektedir.

Sağlık Bakanlığı araştırma raporlarına göre, çağımızın vebası olarak kabul edilen obezitenin önlenmesinde, sağlıklı beslenme kadar düzenli egzersiz yapmanın da önemli olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Bireysel ve toplum sağlığın korunması açısından fiziksel aktivite yani egzersiz büyük önem arz etmektedir. Egzersiz yapmanın da en iyi ve kolay yolu yürüyüştür.

Obeziteyle mücadelede toplumsal farkındalık ve teşvik oluşturmak için "Sağlığın İçin Harekete Geç" sloganıyla yola çıkan Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi ve Medistate Kavacık Hastanesi, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü'ne tüm sporseverleri davet ediyor.

Sanatçı ve sporcuların katılımıyla, çeşitli ikramların da yapılacağı yürüyüş, Hidiv Kasrı parkurunda düzenlenecektir. Programda, Medistate Kavacık Hastanesi Genel Direktörü ve Obezite Merkezi Başkanı Prof. Dr. Emin Ersoy tarafından obezite ile ilgili bilgilendirme de yapılacaktır.

Obezite ile mücadeleye siz de destek verin ve "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü"ne katılın.

Program:

  • Tarih: 15. 09. 2018 Cumartesi
  • Saat: 08:30- 11:00
  • Yer: Hıdiv Kasrı
beykoz etkinlikler beykozda sağlıklı yaşam sağlıklı yaşam yürüyüşü beykoz obeziteyle mücadele beykoz kent konseyi beykoz haberler sağlığın için harekete geç aktif belediye toplumsal farkındalık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu