Advert
Advert

Avcılar'lı Engelli Gençler Askere Uğurlandı

Avcılar’daki engelli gençler, bir günlük temsili askerlik için Avcılar Belediyesi tarafından düzenlenen törenle Hasdal’a uğurladı.

Avcılar'lı Engelli Gençler Askere Uğurlandı
Avcılar'lı Engelli Gençler Askere Uğurlandı Aktif Belediye

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin de katıldığı tören Marmara Caddesi Atatürk Heykeli önünden düzenlenen coşkulu yürüyüşle başladı. Yürüyüş sırasında asker üniformalarını giyerek sırtlarına Türk bayrakları bağlayan gençler ve aileleri ‘En büyük asker bizim asker’ ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarken Avcılar halkı ise alkışlarla desteklerini gösterdi.

Belediye binası önünde yürüyüş sona erdi. Şehitler için saygı duruşu ve İstikalal Marşı’nın ardından askere gidecek engelli gençler Asker Marşı’nı okudu. Törenden sonra askere gidecek gençler ve aileleri belediyenin tahsis ettiği otobüslerle Hasdal’a doğru yola çıktı. Askere giden engelli gençlerin aileleri duygu dolu anlar yaşarken çocuklarının askerlik hayallerini gerçekleştirdiği için Başkan Hançerli’ye ve Avcılar Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler. Gençler temsili askerlik için yola çıktıktan sonra Başkan Hançerli çevredeki vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

 

avcılar belediyesi turan hançerli turan hançerli engelli gençler askere uğurlandı haber son dakika gündem
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu