Advert
Advert

Avcılar'da 'Sokakta Satranç Var' Projesi

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Sokakta Satranç Var' projesi devam ediyor.

Avcılar'da 'Sokakta Satranç Var' Projesi
Avcılar'da 'Sokakta Satranç Var' Projesi Aktif Belediye

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Sokakta Satranç Var' projesi devam ediyor. 81 ilde satranç severler ile buluşturan etkinliklerin amacı çocuk, genç, yaşlı kısacası yediden yetmişe herkese satranç oynama alışkanlığı kazandırmak.  3 senedir heyecanla gerçekleşen etkinliğin bu sefer durağı Avcılar idi. Her sene olduğu gibi bu sene de Avcılar'da büyük ilgi gördü. Satranç kültürünü yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesini satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen proje Avcılar’da tam anlamıyla gerçekleşti. Özellikle çocukların satranca karşı ilgisi görülmeye değerdi.

Santrancın insan hayatındaki önemini vurgulayan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte düzenlediğimiz “Sokakta Satranç Var” etkinliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle erken yaşta çocuklarımızın satranç öğrenmesi analitik zekalarının gelişimine katkıda bulunur; anne-babaları satrancın sağladığı kazanımlar gibi yararları olan sporlara çocuklarını yönlendirmesini tavsiye ediyorum. Satrancın özellikle çocukların zihinsel gelişimine önemli katkısı olduğu için  satranç sporuna olan desteğimiz devam edecektir.” dedi.

avcılar satranç turnuvası satranç projesi avcılar etkinlikler sokakta satranç var türkiye satranç federasyonu avcılar haberler avcılar gündem handan toprak benli satranç kültürü satranç etkinlikleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Bağcılar'da Kültür Gezileri Hız Kesmeden Sürüyor
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu
Haldun Dormen, Avcılar'da İzleyicileri İle Buluştu