Yerel Projeler
Giriş Tarihi : 18-09-2018 15:23   Güncelleme : 27-09-2018 02:34

Bağcılar'a 4 Bin 099 Araçlık Katlı Otopark Projesi

Mevcutta hizmet veren 1080 araçlık 4 otoparka 2 bin 122 araç kapasiteli 5 otopark daha ekleniyor. İnşaatları devam eden modern, asansörlü ve katlı otoparkların 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Bağcılar'a 4 Bin 099 Araçlık Katlı Otopark Projesi

İstanbul’un en büyük çilesi haline gelen otopark sorunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi işbirliğiyle Bağcılar’da yapılan dev projelerle çözüme kavuşuyor. Mevcutta hizmet veren 1080 araçlık 4 otoparka 4 bin 099 araç kapasiteli 5 otopark daha ekleniyor. İnşaatları devam eden modern, asansörlü ve katlı otoparkların 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı bağlantı yolları üzerinde bulunan Bağcılar’da, ulaşım sorununu çözmeye yönelik dev atılımlarda bulunuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi işbirliğiyle ilçedeki otopark sorunu ve ileride yaşanabilecek havalimanı trafiğini rahatlatmak amacıyla yeni projeler hayata geçiriliyor.

“Otopark sayısı 9’a araç kapasitesi 4 bin 099’ye çıkacak”

Bu kapsamda yapımına başlanan 3 ve 4’er katlı zemin altı 5 otoparkın inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. 4 bin 099 araçlık modern ve çevreci özellikteki otoparkların önümüzdeki yıl bitirilerek hizmete sunulması planlanıyor. Açılışı yapılacak yeni alanlarla birlikte Bağcılar’da belediye bünyesindeki otopark sayısı 9’a çıkarken araç kapasitesi ise 3 bin 202 olacak.

Zeminaltına inşa edilen otoparkların üstü çocuk parkı, yaşam alanı ve pazar alanı olarak değerlendiriliyor. Projeler arasında en büyüğü olan Bağcılar 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nın altına yapılan 1162 araçlık devasa otoparkta asansör de bulunuyor. Sürücülere otoparktan metroya geçiş imkanı da sunuluyor. Ayrıca meydanın etrafında bulunan evlerin siluetleri ve kat yükseklikleri de aynı olacak.

“Hem ilçenin hem de bölgenin trafiğini rahatlatacağız”

Otopark inşaatlarını gezerek incelemelerde bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız çalışmalar sonucunda otopark sayımızı önümüzdeki yıl içerisinde daha da artırarak hem ilçemizin hem de bölgenin trafiğini rahatlatacağız. Hemşehrilerimizin arabamı nereye park edeceğim sıkıntısı ve yollardaki yoğunluk sona erecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal’a ilçemize yapmış olduğu yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum, heyecanla açılış yapacağımız günü bekliyoruz" diye konuştu 

İşte inşaatı devam eden otoparklar ve araç kapasiteleri:

Bağcılar 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ve Zemin Altı Katlı Otopark         1162

Ebubekir Parkı Zemin Altı Otopark, Pazar Yeri                                             347

Bağcılar Hürriyet Mahallesi Pazar Yeri ve Zemin Altı Otopark                      335

Bağcılar Göztepe Mahallesi 2347 Sokak Zemin Altı Otoparkı                      169

Kirazlı Mahallesi Zemin Altı Otopark                                                              109