Reklam
Reklam

Avcılar Yeni Bir Rekora İmza Atıyor

Avcılar Belediyesi önderliğinde ve i Wish Organizasyon iş birliğinde gerçekleştirilecek olan Business Speed Networking Dünya Rekor Denemesi kapsamında şirket sahipleri, esnaf ve kariyer hedefleyen öğrenci ve vatandaşlar, kısaca iş dünyası içerisinde yer alan ve yer almak isteyen herkes 09 Eylül 2018 Saat 12.00’de Avcılar Belediyesi Firuzköy- Atatürk Stadyum ve Spor Kompleksi’nde bir araya geliyor.

Avcılar Yeni Bir Rekora İmza Atıyor
Avcılar Yeni Bir Rekora İmza Atıyor Aktif Belediye
Bu içerik 241 kez okundu.

Avcılar Belediyesi önderliğinde ve i Wish Organizasyon iş birliğinde gerçekleştirilecek olan Business Speed Networking Dünya Rekor Denemesi kapsamında şirket sahipleri, esnaf ve kariyer hedefleyen öğrenci ve vatandaşlar, kısaca iş dünyası içerisinde yer alan ve yer almak isteyen herkes 09 Eylül 2018 Saat 12.00’de Avcılar Belediyesi Firuzköy- Atatürk Stadyum ve Spor Kompleksi’nde bir araya geliyor.

Business Speed Networking Nedir?

Business Speed networking, kısa sürede çok sayıda iş insanı ile tanışma imkanı yaratan bir ağ türüdür. Kişiler ikişerli olarak karşılıklı oturur ve çok kısa bir sürede (kişi başı 3 dk.) kendilerini ve işlerini tanıtırlar. Ardından bir zilin çalmasıyla bir koltuk yana kayarak süreç tekrarlanır... Speed networking ile iş ağınıza hem sayı hem de çeşitlilik açısından eklemeler yapabilirsiniz. Bağlantıların derinliğini geliştirmek ise sizin daha sonra yapacaklarınıza bağlıdır.

Business Speed Networking  Dünya Rekoru Denemesi’ne neden katılmalıdır?

Günümüz iş dünyasında başarılı olmanın en önemli etkenlerinden biri olan ‘’Çevre’’ (Network) faktörüne en hızlı, en kolay ve ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz tek etkinliktir. Bu etkinlik, Kalifiye personel arayan yüzlerce şirket sahibi ile kariyer hedefleyen özel sektör çalışanları yada öğrencilerin bir araya gelmesi için sunulan Türkiye’de gerçekleşecek, gelmiş geçmiş en büyük etkinliktir.

Business Speed Networking Dünya Rekor Denemesi Nedir?

2014 yılında, Genç  Liderler ve Girişimciler Derneği , Belçika- Limburg şubesi tarafından organize edilmiştir. 1068 iş insanının bir araya gelip network oluşturarak, dünya rekorunu kırmıştır.                     

Business Speed Networking Dünya Rekor Denemesine Kimler Katılabilir?

Büyüklüğü farketmeksizin tüm şirket sahipleri ve çalışanları , tüm işletme sahipleri ve çalışanları, esnaf, kobiler, girişimciler, öğrenciler, serbest meslek sahipleri, iş ağını genişletmek isteyen, kendini iş dünyasına tanıtmak isteyen tüm vatandaşlar katılabilir.

Business Speed Networking Nasıl Yapılır?

Bu etkinlikte stadyumda, birbirini takip edecek şekilde oturulabilir 4 istasyon oluşturulacak, her bir istasyonda 300 iş insanının karşılıklı olacağı ikili tanışma noktaları oluşturulacaktır. Her değişimde tanışma noktasındaki bazı profesyonel hareket ederken diğerleri ise sabit kalacaktır.

 Organizasyonun  kayıt sırasına göre hazırlayacağı tanışma nokta numarası ve “ilerle - bekle hareket kartları" verilecektir. Bekle hareket kartı olan gruplar tüm aktivite boyunca sabit kalacak diğer gruplar ise önceden belirlenmiş yöne doğru hareket edeceklerdir. Birbirini tanıyan aynı grup üyeleri önceden organize edilerek farklı istasyonlarda olmalarına özen gösterilecektir. Her tanışma noktasında Avcılar Belediyesi tarafından görevlendirilecek moderatörler bulunacaktır.

 Her ikili görüşmede 3 dakikalık tanışma seansı gerçekleşecektir. Her katılımcının minimum 150 kartvizit getirmesi gerekmektedir. Kartviziti olmayan katılımcılara Avcılar Belediyesi’nin hazırladığı boş kartvizitler verilecektir.

Tavsiye : Business Speed Networking sırasındaki tanışmaların etkili ve sonuç odaklı olabilmesi için aktivite öncesindeki Networking sunumunda Asansör Konuşmaları* hazırlanmalıdır.

Asansör Konuşmaları* Nedir -  Nasıl Yapılır?

Örneğin; 11'inci katta lobiye inmek üzere asansöre bindiniz. 7'nci katta kapılar açıldı ve potansiyel en büyük müşteriniz ya da uzun zamandır üzerinde çalıştığınız projenizle ilgili tanışmak istediğiniz o kişi asansöre bindi. Ne derdiniz? Ne derdiniz ki lobiye inene kadar konuşma başlamış ve bu sohbet size önemli yeni bir bağlantı imkanı sunmuş olsun...İşte bu benzetme "Asansör Konuşması"nın önemini vurgular.

Yeni tanışmalarda evrensel soru "Neyle uğraşıyorsunuz? "dur... Ancak bu soruya çoğu zaman hazırlıklı değiliz ve aklımıza ilk gelen cevabı veriyoruz. Geçmişte neyle uğraştığımız, sektörün son durumu, şık terimler, şirketimiz hakkında genel bilgiler gibi yanıtlar geliyor ilk olarak akla. Aslında kimse ne iş yaptığınızla ilgilenmez. Asıl ilgilendikleri, yaptığınız işin o kişiye nasıl fayda sağlayabileceğidir. Dolayısıyla size "neyle uğraşıyorsunuz" sorusu yöneltildiğinde, maksimum 45-60 saniye süreniz olduğunu ve aslında size "bana ve yakın çevreme fayda sağlayabilecek neyle uğraşıyorsunuz" şeklinde sorulduğunu düşünmelisiniz. Böyle düşünüp, o duruma özel cevapladığınızda şaşırtıcı sonuçlar ve yeni Networking fırsatları elde edeceğinizi göreceksiniz.

ETKİNLİK PROGRAMI

9 Eylül 2018 Pazar

  • 10.00 Rekor Denemesi Kayıt İşlemleri
  • 12.00 Business Speed Networking Dünya Rekor Denemesi
  • 15.00 Dans Gösterileri
  • 16.00 Sosyal Aktiviteler
  • 20.00 Berzah Konseri
  • 21.00 Bahadır Tatlıöz Konseri
avcılar belediyesi business speed networking dünya rekor denemesi avcılar etkinlikler iş insanları berzah konseri bahadır tatlıöz konseri dans gösterisi aktif belediye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avcılar Kitap Fuarına Taşındı
Avcılar Kitap Fuarına Taşındı
Bakırköy'de Atamızın Sevdiği Şarkılar Konseri
Bakırköy'de Atamızın Sevdiği Şarkılar Konseri