Yerel Projeler
Giriş Tarihi : 21-09-2018 15:34   Güncelleme : 21-09-2018 15:34

Avcılarda Gaziler Gününde Gazi Evi Açılışı

Avcılar’da 19 Eylül Gazileri Anma günü kapsamında Kaymakamlıkta resmi tören gerçekleştirildi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Avcılarda Gaziler Gününde Gazi Evi Açılışı

Avcılar’da 19 Eylül Gazileri Anma günü kapsamında Kaymakamlıkta resmi tören gerçekleştirildi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Atatürk Anıtına protokol sırasına göre Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Gaziler adına çelenk konulması ile devam etti.

Anma programından sonra Avcılar Belediyesi tarafından yeni yaptırılan Gazi Evi’ne geçildi. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Gazi Evi’ni tanıtarak misafirleri bilgilendirdi. Gazi ve ailelerinin kültürel ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirmeleri için, Avcılar Belediyesi Merkez Mahallesinde, Belediye Blokları içinde yer alan Gazi Evi çok amaçlı bir merkez olarak hizmet veriyor. Gazi ve Gazi yakınları arasındaki dayanışmanın sürmesi için bir vesile olmasının yanında kütüphane ve sohbet salonları da yer alıyor.

Günün anlam ve önemi bakımından bir konuşma gerçekleştiren Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “İlçe protokolümüz ve çok kıymetli gazilerimiz ile birlikte 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlediğimiz çelenk törenimizle ebediyete intikal etmiş gazilerimize ve şehitlerimize, minnet ve şükranlarımızı sunduk. Bu toprakları bize vatan yapan tüm kahramanların ruhu şad olsun. Gaziler Günü kutlamalarımız kapsamında, yeni yaptırdığımız Avcılar Gazi Evi'nde, gazilerimizin duygu ve düşüncelerini dinledik ve minnetimizi bir kez daha ifade ettik. Ülkemize canı pahasına hizmet eden gazilerimize, elimizdeki tüm imkanlarla hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.