Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Sancaktepe Etkinlik Orta 1

Hamsi Festivali`nde Vatandaşlara 10 Ton Hamsi İkram Edildi

Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail Erdem, `Hamsi bir vesile ama bizler burada muhabbet ortamının oluşturulmasına gayret ediyoruz` dedi.

Hamsi Festivali`nde Vatandaşlara 10 Ton Hamsi İkram Edildi

Samandıra Merkez Atayolu Caddesinde gerçekleşen festivale  AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir ile çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde Hamsi yemek isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu. 10 ton hamsi dağıtılan festivalde 20 bin vatandaş ekmek arası hamsi yemenin keyfini çıkardı. Şenlik havasında gerçekleşen festivalde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Horon ekibi performansı ile izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

"Hamsi bir vesile ama bizler burada muhabbet ortamının oluşturulmasına gayret ediyoruz"
Balık ızgarasının başına geçerek vatandaşa hamsi dağıtan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem: "Hamsi özellikle Karadeniz mutfağının vazgeçilmezi. Turşusundan tatlısına, pilavından, tavasına kadar hamsi Karadeniz mutfağının olmazsa olması. Karadeniz denince akla hamsi gelir, hamsi deyince akla Karadeniz gelir. Tabi özellikle hamsinin soğuk sularda üremesi Trabzon`dan, Rize`ye, Sinop`a kadar Karadeniz`in her bölgesinde özellikle yıl içerisinde kış mevsiminde milyonlarca ton hamsi çıkıyor. 80 milyon insanımızda bundan istifade ediyor. Hamsi bir vesile ama bizler burada muhabbet ortamının oluşturulmasına gayret ediyoruz. Geçen yılki yaptığımız festivallerden çok önemli derecede halkımızdan teveccüh görmüştük. Zaman zaman farklı yöresel yemek günleri de düzenledik ama hamsiye olan ilgi her geçen gün artıyor. İnşallah bugün binlerce ton hamsinin, onbinlerce komşumuzun damak tadıyla buluşmasına vesile olacağız" . Bugün de burada aynı şeye şahit oluyoruz. 10 binlerce komşumuz aynı ızgarada, tavada pişen hamsiden istifade edecekler" dedi.

İsmail Erdem konuşmasının ardından, ızgaralarda pişirilen hamsileri ekmek arası yaparak vatandaşlara ikram etti. Festivale katılan vatandaşlar, hamsi ikramının ardından alanda çalınan Karadeniz yöresine has müzikler eşliğinde eğlendi.

Festivale katılan Sancaktepeliler hamsiyi çok beğendiklerini söyleyerek belediye başkanına teşekkür ettiler.

Sancaktepe Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Sancaktepe Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Sancaktepe Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.