Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 1

İbrahim Sadri, Okuduğu Şiirlerle Büyüledi

Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen `Burcu Karadağ ile Usta Performanslar` programının bu ay ki konuğu Şair İbrahim Sadri oldu..

İbrahim Sadri,  Okuduğu Şiirlerle Büyüledi

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi`nde gerçekleştirilen etkinlikte Neyzen Burcu Karadağ ve İbrahim Sadri, icralarıyla katılımcıları kendilerine hayran bıraktı. Programa Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden de katıldı.

"BENİM İLHAM KAYNAKLARIM..."

Yazdığı şiirlerin tamamında yaşanmış hikayelerden yola çıktığını söyleyen İbrahim Sadri, " Benim şiirlerim biraz film tadında aslında. İstanbul`un eski yerlerinde rengini veren semtlerinde yaşadım. Fatih`te doğdum, Cihangir`de büyüdüm. Tophane`de çalıştım, Kasımpaşa`da okudum. Üsküdar`da yaşıyorum. Bu şehrin sanat anlamında ilhamlarının çoğuna tanıklık ettim. Bu ülkenin 70`li yıllarında bir genç adamdım ben. Örneğin; Mavi Boncuk filmini 50 kere izledim. Neden? Hala da hepimiz izleriz. O temizlik, o saflık, komşuluk, muhabbet, dostluk, fedakarlık, az şeyle yetinebilme, adil olma vb. hikayeler bizi çekiyor. Bugün onlardan uzaklaştığımız için. Şimdi karşı komşumuzu tanımıyoruz. Bütün bunlar benim yazmaya çalıştığım ilham kaynaklarımdır" diye konuştu.

İbrahim Sadri`nin Hz. Mevlana şiirlerini seslendirdiği programda, Burcu Karadağ kendisine ney ile eşlik etti. Sezai Karakoç`un "Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine" adlı şiirini okuyan Sadri, sesi ve yorumuyla dinleyenleri mest etti.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.