Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Kartal Etkinlik Orta 1

Kartal Belediyesi`nin Anne Destek Programı Başlıyor

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kreş Müdürlüğü, Kartal Belediyesi`ne bağlı 11 kreşte eğitim gören çocukların annelerine yönelik önemli bir proje başlattı.

Kartal Belediyesi`nin Anne Destek Programı Başlıyor

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kreş Müdürlüğü, Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte eğitim gören çocukların annelerine yönelik önemli bir proje başlattı.

“Anne Destek Programı” adı verilen proje ile 3-6 yaş arasında çocuğu olan annelerin ebeveynlik rollerinin desteklenmesi, çocuk gelişimi konusunda bilgilenmeleri, çocuk ile anne arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından çocuğu kreşte eğitim gören annelere 13 hafta boyunca haftada 1 gün olmak üzere eğitim programı düzenlenecek. 15-20 kişilik anne gruplarıyla 13 hafta boyunca, haftada 1 gün 2,5 saat olmak üzere uygulanarak eğitimin ücretsiz olarak verileceği projenin ilk toplantısı; Soğanlık Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi ve Merkez Kreş’te düzenlendi.

Sahip olduğu 11 kreş ile Kartal’da çok önemli bir hizmeti gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kreş Müdürlüğü, babalardan sonra bu kez annelere yönelik bir eğitim programı başlattı. AÇEV’in (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) bugüne kadar 70 ilde yüzlerce gönüllü eğitimci ile sürdürdüğü Anne Destek Programı’nı bir kez daha uygulamaya koyan Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, üç farklı yerde (Soğanlık Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi ve Merkez Kreş) tanıtım toplantısı düzenledi. Kreş annelerinin katılım sağladığı toplantılarda AÇEV Bölge Saha Sorumluları tarafından bilgilendirme yapıldı. Toplam 40 anneyle eğitimlere başlanacaktır. Geçen sene ise 17 anneye sertifika verilmiştir.

Kartal Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Kartal Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Kartal Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.