Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Büyükçekmece Etkinlik Orta 1

Koreliler, Kore Gazileri`nin Önünde Yere Kapandılar

Büyükçekmeceye gelen Kore heyeti, ilçede yaşayan Kore gazileri Aydın Yalçınkaya ve Ekrem Çakırı evlerinde ziyaret etti.

Koreliler, Kore Gazileri`nin Önünde Yere Kapandılar

Büyükçekmece`ye gelen Kore heyeti, ilçede yaşayan Kore gazileri Aydın Yalçınkaya ve Ekrem Çakır`ı evlerinde ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Korelilerin, Kore gazilerine saygı için önlerinde yere kapanmaları duygu dolu anlara sahne oldu.

Büyükçekmece`nin Güney Kore`deki kardeş şehri Cheonan`dan gelen Belediye Başkanvekili Pil Young Lee ve beraberindeki heyette yer alan Won Tea Goak, Sang Tea Lee, Seungwoo Namgung ve Young Bok Kim, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile birlikte ilçede yaşayan Kore gazileri Aydın Yalçınkaya ve Ekrem Çakır`ı evlerinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim ettiler.

"Tarihten gelen dostluğumuz var"

Kore Gazisi Yalçınkaya ve Özkan`ı ziyaret eden Cheonan Belediye Başkanvekili Pil Young Lee başkanlığındaki heyetin, saygı ve minnet ifadesi olarak Kore gazilerinin önünde yere kapanmaları duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Belediye Başkan Vekili Pil Young Lee, Kore`de savaşan Türk askerlerine büyük saygı ve minnet duyduklarını ifade ederek; "Kore`nin özgürlüğü ve demokrasisi için savaşan Türk askerlerine minnet borçluyuz. Kore ile Türkiye`nin tarihten gelen bu güçlü bağı bundan sonraki kuşaklar arasında da geliştirilerek sürdürülecektir" ifadesini kullandı.

Akgün: Duygulandık, gururlandık...

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kore ve Türk halkları arasında Kore Savaşı`ndan sonra başlayan sıcak dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her yıl gelişerek pekiştiğini belirterek, "Güney Kore`deki kardeş şehrimiz Cheonan Belediyesi heyeti, Büyükçekmece`ye gelir gelmez ilk iş olarak ilçemizde yaşayan Kore gazilerimizi ziyaret etmek istediler. Koreli dostlarımızın bu vefalı davranışı bizleri oldukça duygulandırdı ve gururlandırdı" diye konuştu.

Kore heyetinin, Kore gazilerine gerçekleştirdikleri ziyarete Büyükçekmece Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış`ta eşlik etti.

Büyükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Büyükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Büyükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.