Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 1

Küçükçekmece`de Gençlere Siber Güvenliğin Önemi Anlatıldı

Küçükçekmece Belediyesi`nin okul söyleşileri kapsamında düzenlediği `Hacker Olma Yolunda Kariyer Adımları` konulu seminer, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde gerçekleştirildi.

Küçükçekmece`de Gençlere  Siber Güvenliğin Önemi Anlatıldı

Küçükçekmece Belediyesi`nin okul söyleşileri kapsamında düzenlediği "Hacker Olma Yolunda Kariyer Adımları" konulu seminer, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde gerçekleştirildi.

"70 BİN ADET SİBER GÜVENLİK AÇIĞI VAR"

UITSEC (Siber Güvenlik Danışmanlık Firması) Danışmanı Şahin Gülay tarafından verilen seminerde, öğrencilere siber güvenlik hakkında önemli bilgiler verildi. Gülay, lise öğrencilerine; " Hackerlık, geleceğin mesleğidir. Türkiye`deki kamu kurumlarında 70 bin adet siber güvenlik açığı var. Hepiniz ülkemiz için birer siber güvenlik kahramanı olabilirsiniz" dedi.

"ARTIK SAVAŞLAR, SİBER YAPILIYOR"

Siber güvenliğin önemine dikkat çeken Şahin Gülay, " Türkiye`nin diğer ülkelerin önüne geçebileceği yegane çalışma alanı siber güvenliktir. Rusya ve ABD`nin çok kalabalık siber orduları var. Artık savaşlar, topla tüfekle değil, siber güvenlik üzerinden yapılıyor. Ülkemizin en büyük açığı da şuan budur. Bu işle ilgilenen her birey ülkemiz için çok kıymetli. Türkiye`de her 30 öğrenciden bir tanesi bu alanı kendine meslek edinebilir" diye konuştu.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.