Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 1

Küçükçekmece`de İnsan Hakları Günü Etkinliği

İnsan Hakları Haftası dolayısıyla Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle insan hakları ve demokrasiye dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi...

Küçükçekmece`de İnsan Hakları Günü Etkinliği

İsmet Aktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul öğrencileri, etkinlikte; Yunus Emre, Mevlana ve Aşık Veysel’den ‘önce insan’ temalı şiirler seslendirerek, mini tiyatro gösterilerini sahneledi. Protokol üyeleri ise, insan hakları ile ilgili önemli mesajlar verdi.

“TERAZİ ADALETİ, KILIÇ GÜCÜ TEMSİL EDİYOR”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, “Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi’nin BM tarafından kabul edildiği gün olan 10 Aralık gününü tüm dünya ‘İnsan Hakları Günü’ olarak kutluyor. İnsan hakları günümüz kutlu olsun. Bu anlamlı günün; insan haklarının ne olduğunun farkına varıldığı ve zalimin zulmünün bitmesi için bir vesile olmasını temenni ediyorum. Bütün anayasalar, temel hak ve özgürlükler bölümüne büyük önem verirler. Bununla ilgili pek çok makaleler, kitaplar yazılmış. Güç konusu çok üzerinde durulmuş. Terazi, adaleti temsil ederken, kılıcın gücü temsil etmesi, haksızlık yapana karşı cezanın olacağının karşılığıdır. Bir haksızlığın müeyyidesi de olması gerekir. Günümüz; bu konuda zalimce yaşanılan, insanların zulme uğradığı, ezilmişlerin daha da çok ezildiği günler olarak yaşanıyor. Kudüs’te 14 yaşında bir çocuğun gözlerinin bantlanarak gözaltına alınmasıyla karşılaşıyoruz. Oradaki eziyetin bir insan tarafından yapıldığını gördüğünüzde içiniz acıyor. Bu eziyeti yapana duyduğunuz nefret, ona karşı duyduğunuz kin herkes tarafından değerlendirilemiyor, yazıklar olsun. Güç, vicdanen adil olmalıdır. Hz. Ömer’in adaletinin yeryüzüne hakim olmasını temenni ediyorum. Unutmamak gerekiyor ki, başkalarının haklarının başladığı yerde, bizim haklarımızın bittiğinin farkına varmalıyız” diye konuştu.

“İNSAN HAKLARI KONUSUNDA BİLİNÇLİ OLMALIYIZ”

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, ise öğrencilere; “İnsanın tek başına adalet duygusuna sahip olması, yeterli değildir. İnsan haklarına duyarlı olmalıyız. Dünyanın herhangi bir noktasında yaşanan insan hakları ihlalinde ister istemez tepkiler veriyoruz. Mülteci sorunu vb… Kayıtsız kalamıyoruz. İnsan haklarının bilincinde olmasınız. İnsan hakları konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmeniz bizim için çok önemli” sözleriyle seslendi.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.