Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Küçükçekmece Etkinlik Orta 1

Mustafa Yurttaş, Çocuğunuzun Hayatından Televizyonu Çıkartın

Eğitmen, Yazar Mustafa Yurttaş, `Çocuklara Ders Çalışmayı Sevdirme Yöntemleri` konulu söyleşide, ebeveynlerle bir araya geldi...

Mustafa Yurttaş, Çocuğunuzun Hayatından Televizyonu Çıkartın

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Söğütlüçeşme İlkokulu`nda gerçekleştirilen söyleşide Yurttaş, doğru eğitime dikkat çekti.

"ÇOCUKTA DİKKAT DAĞINIKLIĞININ SEBEPLERİ"

Çocuklarda dikkat eksikliğinin ön beyin faaliyetleriyle ilgili olduğunu söyleyen Yurttaş, " Ön beyin kandan düzenli beslenmiyorsa, çocuk dikkatini derse veremez. Doğum sırasında beyin zarar görmüşse ve ateşli havaleler yaşanmışsa ya da çocuk kafa darbesi almışsa, dikkat dağınıklığı yaşar. Anne sütü almamak da bunun en önemli sebeplerinden bir tanesidir" diye konuştu.

"ÇOCUĞUNUZUN HAYATINDAN TELEVİZYONU ÇIKARTIN"

Televizyon ve görsel teknolojinin çocukları aptallaştırdığının altını çizen Mustafa Yurttaş, " Çocuk televizyon izlerken izlediği şeyi gerçek zannediyor. Televizyondaki aksiyona göre bilinçaltı gelişiyor. Beyin manuel çalışır, hazıra konan beyin gerilemeye başlar. Mümkünse çocuklarınızın hayatından televizyonu çıkartın, ya da minimal seviyede izlemelerine müsaade edin" dedi.

"EĞİTİMDE SAĞ BEYİN KULLANILMALI"

Mustafa Yurttaş, yapılan araştırmalara göre çocuk yetiştiren anne babaların yüzde 10`unun başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirdiğini ifade ederek, " Ülkemizde motivasyon ve çocuğa fıtratına göre öğretebilme sorunu var. Hafızamız basit şekilde, renklendirerek, hayal ederek, kurgulayarak öğrenmeyi seviyor. Sağ beyin tam da böyle kullanılıyor. Ülkemizde, fıtrata göre eğitim yok, şartlara göre eğitim var. Eğitim sistemimizde sol beyin daha çok kullanılıyor ezber yaptırılıyor. Oysak ki sağ beyin kullanılmalı. Sağ beyinde çocuk bilgiyi işler ve yaşayarak öğrenir. Sol beyinde çocuk ezberler ve eğitimde sıkıntılar yaşanır. Beynimiz daha  çok görselle çalışır, işitselle değil. Öğrenmeyen beyin yoktur, öğretmeyen kişi vardır" dedi. 

Küçükçekmece Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Küçükçekmece Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.