Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Kartal Etkinlik Orta 1

Nihat Sırdar ve Sunay Akın Kartal`lı Sanatseverlerle Buluştu

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Aralık ayı etkinlikleri kapsamında ünlü tiyatrocu Nihat Sırdar ve Şair Sunay Akın’ın birlikte hazırladığı Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi adlı oyun, Kartal’da sahnelendi.

Nihat Sırdar ve Sunay Akın Kartal`lı Sanatseverlerle Buluştu

Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Kartallı sanatseverler izledi.

Hazırlayıp sunduğu radyo programları ve sivrisinek adlı karakterler ile gerçekleştirdiği diyaloglarla önemli bir radyo dinleyici kitlesine sahip olan Nihat Sırdar ile şair, yazar, gazeteci ve araştırmacı Sunay Akın’ı aynı sahnede buluşturan oyun, Kartal’da sahnelendi. “Sivrisinek dedin de aklıma geldi” adlı oyuna Kartallı vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Salonun tamamen dolduğu etkinlikte Sırdar, başından komik anekdotları iğneleyici bir üslup ile seyirciye aktarırken, şair ve araştırmacı Sunay Akın da Oyuncak Müzesi’ni ve genel olarak müzecilik anlayışını da içeren ilginç olayları ve tarihi gerçekleri seyirciye esprili bir dille aktardı. Etkinlikte Kartal Belediyesi’nin katkıları ile açılan Masal Müzesi’ne de değinen Akın, masalların tarihsel niteliği ile ilgili oldukça ilginç bilgiler verdi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Masal Müzesi’nin kuruluşunda verdiği desteği anlatarak kendisine teşekkür eden Sunay Akın, masalların toplumsal belleğin en önemli etkenleri arasında yer aldığını söyledi. Seyircinin zaman zaman kahkahalarla alkışladığı ve sivrisineğin de tiz sesi ile dahil olduğu yaklaşık 2 saat süren oyunun ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; Tiyatrocu Nihat Sırdar ve Şair Sunay Akın’a Kartal heykelciği takdim ederek gerçekleştirdikleri bu güzel etkinlik için teşekkür etti.

Kartal Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Kartal Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Kartal Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.