Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Eyüp Etkinlik Orta 1

Silahtarağa Tünelinde Çalışmalar Başladı

Hizmetlerini Önce İnsan prensibiyle sürdüren ve birbiri ardına hayata geçirdiği insan odaklı projelerle ödüller alan Eyüpsultan Belediyesi, bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa bir proje gerçekleştiriyor...

Silahtarağa Tünelinde Çalışmalar Başladı

180 GÜNDE TAMAMLANACAK

Eyüpsultan`da trafik sorununa neşter vuracak ve büyük oranda rahatlama sağlayacak Eyüpsultan Silahtarağa Tünelinin 180 günde tamamlanması planlanıyor.

Tamamlandığında 200 metre uzunluğa sahip olacak tünel özellikle Silahtarağa Caddesi ile Vardar Caddesi arasındaki mesafeyi kısaltarak sürücülere kolaylık sağlamış olacak.

"SİLAHTARAĞA TÜNELİ SÜRÜCÜLERE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK"

Başkan Remzi Aydın, Silahtarağa Tüneli ve ilçedeki trafik sorununun çözülmesi amacıyla yapılan diğer çalışmalarla ilgili şunları söyledi;

“Özellikle Çırçır bölgemizde inşaatlar devam ediyor, Karadolap`ta ve Akşemsettin`de önümüzdeki süreçte kentsel dönüşümle birlikte nüfusumuz artacak.

Dolayısıyla bu yollarımızı biraz daha rahatlatmamız lazım. Bu anlamda da Büyükşehir Belediyemizle konuşarak geçen dönem yapılmış bir projeyi canlandırdık, bu projemiz Silahtarağa Tüneli Projesi. Yer teslimi yapıldı, ilk kazma vuruldu.

İGDAŞ`ın karşısından, Bezmialem`in yanından Vardar Caddesi`ne yani Kılıçarslan Diş Hastanesi`ne çıkacak şekilde bir tünel çalışması yapılıyor.

Büyükşehir Belediyemiz 6 ay gibi kısa bir sürede yapacaklarını, bitireceklerini belirtiyorlar. Eyüpsultan`dan gelen ve Karadolap, Akşemsettin, Çırçır, Yeşilpınar`a gitmek isteyen vatandaşlarımızı hiç Alibeyköy`e girmeden bu tünelden geçerek Vardar Caddesi`ne çıkacaklar.

Dolayısıyla Alibeyköyümüz çok ciddi bir şekilde trafik yükünden kurtulmuş olacak. Alibeyköy`ü transit geçiş olarak kullanan vasıtalar tünelden geçecekler”

Eyüp Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Eyüp Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Eyüp Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.