Sosyal Medyada Paylaş
Aktif Belediye, Belediye Etkinlikleri

Aktif Belediye Platformu

Bu sayfada içerik olarak sadece Kültür Sanat, etkinlikler, duyuru ve projeler yer almaktadır.

Siyasi konular içermemektedir. Bu proje tamamı ile magazincir.com’a aittir.

Maltepe Etkinlik Orta 1

Yaşar Kemal `Kırmızı Deynek`le Anıldı

Türk edebiyatının dev ismi Yaşar Kemal, üçüncü ölüm yıldönümünde Nazım Oyuncularının sahne aldığı, Kırmızı Deynek adlı etkinlikle Maltepede anıldı.

Yaşar Kemal `Kırmızı Deynek`le Anıldı

Türk edebiyatının dev ismi Yaşar Kemal, üçüncü ölüm yıldönümünde Nazım Oyuncuları`nın sahne aldığı, "Kırmızı Deynek" adlı etkinlikle Maltepe`de anıldı.

Maltepe Belediyesi`nin ev sahipliği yaptığı anma programı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Ünlü oyuncular Gülsen Tuncer, Metin Coşkun, Levent Ülgen, Ayşegül Alpak ve Orhan Aydın`ın sahne aldığı program, ünlü yazarı anlatan kısa bir belgesel gösterimiyle başladı. Kemal`in, "Bugünlerde Bahar İndi" kitabında yer alan  "Kırmızı Deynek" şiirinden uyarlanan gösteride, barış, kardeşlik, doğa, insan sevgisinin anlatıldığı dizeleri okundu. Besteci ve müzisyen Emin İgüs de anma etkinliğinde, bağlaması eşliğinde Sabahattin Ali, Neşet Ertaş, Ahmed Arif, Nazım Hikmet ve Rıfat Ilgaz`ın şiirleri eşliğinde türküler seslendirdi. 

Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, umut kelimesini ve bir ömür umut etmeyi Yaşar Kemal`den öğrendiklerini belirterek, "Yaşar Kemal inancın, korkunun, üstüne yürümenin ve isyanın adı oldu bizim için. Romanları, öyküleri, şiirleri ve röportajlarıyla Çukurova`dan çıkıp, önce Türkiye`yi, sonra insanlığı kucakladı" dedi.

Maltepe Etkinlik Orta 2
Son 10 Etkinlik
Reklam Alanı
Maltepe Etkinlik Sağ 1
Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
Maltepe Etkinlik Sağ 2
Copyright © 2018 www.aktifbelediye.com Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi Künye
NF Teknoloji
Yazılım hakları nfteknoloji.com’a aittir.